Barcelona oferuje kilka naprawdę świetnych miejsc z panoramicznymi widokami na miasto. W dużym stopniu jest to związane z ukształtowaniem terenu. Miasto jest z jednej strony otoczone wzgórzami. Co najfajniejsze, większość punktów widokowych jest zupełnie darmowa, za resztę trzeba zapłacić kilka euro ale naprawdę warto. Oto kilka z naszych ulubieńców.

1WZGÓRZE MONTJUÏC

Na Montjuïc możesz łatwo i szybko dostać się kolejką linową lub po prostu przejść się na nie spacerem, nie jest to wymagająca trasa a po drodze cały czas towarzyszyć Ci będą wspaniałe widoki. Do najciekawszych punktów z których możesz podziwiać Barcelonę należą Plaça de l’ArmadaMirador De L’Alcalde. Najlepszy widok 360° znajdziesz na szczycie wzgórza zwiedzając znajdujący się tam zamek. Więcej informacji o Montjuïc znajdziesz >TUTAJ.

2WZGÓRZE TIBIDABO

Tibidabo

Najwyższe wzgórze w okolicy Barcelony,  znajduje się tu zabytkowy park rozrywki. Widoki są spektakularne ale wycieczka na Tibidabo jest nieco bardziej wymagająca niż na Montjuïc i na pieszo może zająć kilka godzin. Można oczywiście złapać autobus lub kolejkę górską, która dowiezie Cię na sam szczyt, kursują one jednak tylko w czasie otwarcia parku rozrywki. Więcej o atrakcjach Tibidabo i jak się tam dostać piszemy >TUTAJ.

3TURÓ DE LA ROVIRA

widok na Barcelonę z bunkrów Carmel

Na szczycie tego wzgórza kiedyś znajdowały się działa przeciwlotnicze zamontowane na potrzeby wojny domowej. Dzisiaj zostały tylko bunkry, przy których można urządzić super piknik z 360° widokiem na całe miasto! Wejście na wzgórze nic nie kosztuje i jest dostępne cały rok bez przerwy. Oczywiście żeby wykorzystać ten wypad do maksimum trzeba tam wejść w słoneczny dzień. Ale o to akurat w Barcelonie nietrudno! Mapkę znajdziesz >Tutaj

4PARK GÜELL

Jedna z najpopularniejszych atrakcji Barcelony. Park został zaprojektowany przez Gaudiego i pierwotnie miało to być bogate osiedle mieszkaniowe. Większą część parku można zwiedzać za darmo, niestety za wejście na część monumentalną, gdzie znajduje się taras widokowy z charakterystyczna mozaikową ławeczką i większość zabytków, trzeba zapłacić 7 euro. Więcej informacji o historii parku, godzinach otwarcia i cenach znajdziesz >Tutaj.

5TORRE DE SANT SEBASTIÀ

Są trzy sposoby żeby dostać się na Torre de Sant Sebastià: pierwszy to zakup biletu na kolejkę linową Aeri del Port, która co 20 min. kursuje z wieży na wzgórze Montjuïc. Koszt to około 11 euro w jedną stronę ale naprawdę polecamy (więcej o Aeri del Port piszemy >Tutaj) można tez kupić bilet na sam wjazd na wieżę za 5 EUR. Trzecia opcja to wybranie się do restauracji Torre d’Alta Mar, która znajduje się na szczycie wieży. Godziny otwarcia i menu znajdziecie >Tutaj

6WIEŻE BAZYLIKI SAGRADA FAMILIA

Największe dzieło Gaudiego w efekcie końcowym ma posiadać 18 wież. Te, które są już wykończone mają opcję zwiedzania. Należy wykupić odpowiedni rodzaj biletu który daje możliwość wjechania na górę, niestety jest to kosztowna atrakcja, trzeba zapłacić za nią aż 29 EUR! Więcej informacji o Sagradzie znajdziesz >Tutaj. Kolejny punkt widokowy jest dużo tańszą alternatywą dla wież bazyliki.

7DACH KATEDRY

Dach katedry w Barcelonie

Piękna gotycka katedra Barcelony oferuje darmowe wejście (codziennie między 8 a 19.30, w godz. 13-17 wejście do katedry jest płatne 7 euro jako ofiara) można nawet uczestniczyć w odbywających się tam mszach. Dla tych, którzy kochają widoki jest też możliwość wjechania na dach z pięknymi widokami na stare miasto. Koszt to 3 euro.

Jeśli będziesz w Barcelonie, koniecznie wybierz się na któryś z opisanych przez nas punktów. Pora dnia nie ma znaczenia ponieważ Barcelona wygląda spektakularnie zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Najważniejsze, żeby była ładna pogoda ale o to akurat nie jest tutaj trudno 😉

UDOSTĘPNIJ
identicon
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

2 KOMENTARZE

    • Paweł, na Kolumba nie warto wydawać specjalnie kasy, za tą samą cenę dużo lepsza jest wieża Sant Saebastia czyli ta z której startuje kolejka Aeri del port 😉 Pozdrawiam

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię