Aby dostać się z Barcelony na północne wybrzeża Costa del Maresme i Costa Barva trzeba złapać pociąg kolejki podmiejskiej Rodalies: R1 lub RG1 (praktycznie te same pociągi, RG1 po prostu jedzie dłuższą trasę przes Figuers Gironę aż do granicy z Francją). Jeśli jedziesz z lotniska najlepiej przesiąść się z lotniskowego pociagu R2N na R1 na stacji Barcelona Sants, jeśli jednak planujesz podróż z centrum, możesz złapać R1 na przystanku Plaça Catalunya, Arc de Triomf czy Clot Arago.

Zwróć uwagę na kierunek oraz stację końcową jeśli chcesz dotrzeć do Costa Brava czyli w tym wypadku Blanes do którego dojeżdza R1 musisz upewnić się, że Rjedynka do której wsiadasz dojeżdza aż tam (czyli ma napis kierunek >Blanes, Figueres, Macanet Massanes lub Portbou), niektóre kursy kończą się w położonym na wybrzeżu Maresme Mataro, Arenys de Mar czy Calelli (spójrz na trasy obu pociągów na zdjęciach poniżej).

Pciąg R1

-PEŁNY ROZKŁAD R1-

TRASA R1

-PEŁNY ROZKŁAD RG1-

Co do biletów, aż do miejscowości Macanet-Massanes obowiązują normalne bilety strefowe, Blanes to strefa 6, o ile nie masz karnetu T-10 na daną strefę musisz kupić zwykły bilet rodalies (do Blanes to koszt około 6 EUR w jedną stronę). Wystarczy w automacie wybrać miejscowość i opcje biletu w jedną lub dwie strony. Ceny i rozkład łatwo sprawdzisz> TUTAJ. Sama podróż jest świetna, trasa pociągu prawie do samego Blanes ciągnie się wzdłuż wybrzeża a Costa del Maresme i Costa Brava to prawdziwy raj dla plażowiczów.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie podróżowania po Barcelonie czy okolicach napisz do nas i postaramy się pomóc.

UDOSTĘPNIJ
identicon
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię