SKUTEREM PO BARCELONIE

4 rzeczy które musisz wiedzieć przed wynajęciem skutera w Barcelonie.

0
1891

Barcelona to ogromne miasto, żeby je dokładnie zwiedzić potrzeba naprawdę sporo czasu. Oczywiście najdokładniej zwiedza się spacerując, ale jeśli nie masz za dużo czasu a zależy Ci żeby zobaczyć jak najwięcej a przy tym mieć sporą frajdę polecamy wynajęcie bardzo popularnego środka transportu w Barcelonie jakim jest skuter. Poniżej znajdziesz cztery najważniejsze informacje dotyczące wypożyczania skuterów w BCN.

Skuterem po Barcelonie
Skuterem po Barcelonie

Gdzie wypożyczać?

Wypożyczalni skuterów jest w Barcelonie sporo, my możemy polecić jak do tej pory trzy:

  • Cooltra (Via Laietana + Borbo adresy): skutery są super i w dobrym stanie, cena ok. 40 EUR za dzień, ale niestety wymagają aż 300 EUR depozytu.

  • Mondo Rent (Borbo): cena ok. 40 EUR za dzień, ale możesz ją negocjować jeżeli przyjdziesz na miejsce, skutery są w gorszym stanie niż w Cooltrze, ale depozyt to tylko 150 EUR.

  • Vespa Soul, trochę droższa, niż pozostałe dwa. Cena to około 50 EUR za dzień, ale jeżeli kręcą Cię Vespy to tutaj znajdziesz ich sporo.

*dzień to inaczej godziny otwarcia wypożyczalni więc mniej więcej 10.00 – 20.00

We wszystkich wypożyczalniach należy mieć prawo jazdy i kartę płatniczą (nie musi być kredytowa).

Co jeżeli nie mam doświadczenia w jeździe na motorze ani na skuterze?

Jest to trochę problematyczne, bo od wypożyczających wymaga się umiejętności kierowania. Jeżeli masz taką możliwość to polecam nauczyć się podstaw przed wyjazdem do Barcelony, sterowanie i obsługa skutera jest naprawdę banalna i nie sprawia większych kłopotów po kilku godzinach jazdy.

 Czy jeżdżenie po Barcelonie jest skomplikowane?

 To zależy od kilku spraw, przede wszystkim od pory dnia i natężenia ruchu, a także od miesiąca. Generalnie nie polecamy przylatywać tu w sierpniu bo to szczyt sezonu turystycznego, ale akurat jeśli chodzi o skutery to jest to najlepszy moment bo ruch samochodowy jest wtedy najmniejszy – trwają w końcu wakacje.

Trudność zależy też od Twojego doświadczenia jako kierowcy oraz od dzielnicy, po której jedziesz. Najłatwiej poruszać się chyba po Eixample, czyli Barcelonie „w kratkę”, a najtrudniej w okolicach Starego Miasta, portu, czy wąskiej Gracii. Ale ogólnie rzecz biorąc ruch jest tu rozwiązany całkiem nieźle, musisz tylko przygotować się na stanie na dużej ilości czerwonych świateł.

 Czy warto płacić tyle za jeden dzień zabawy?

 Zdecydowanie tak. Wypożyczenie dwóch kółek daje Ci wolność parkowania w dowolnym miejscu miasta za darmo, czego nigdy nie uświadczysz jeżdżąc tu samochodem. Poza tym żaden inny środek transportu nie pozwoli Ci odwiedzić aż tylu miejsc w jeden dzień. My za pierwszym razem zabraliśmy naszych przyjaciół z Barcelonety na Montjuic i Tibidabo, zahaczając przy okazji o Camp Nou i Sagradę.

Skuterem po Barcelonie
Plaça Espanya

Jak zwykle dokładamy wszelkich starań, aby nasze informacje były jak najbardziej precyzyjne i wyczerpujące, jeżeli jednak masz jakiekolwiek pytania to napisz do nas.

UDOSTĘPNIJ
identicon
Kibic Barçy od ’96 i stały bywalec Camp Nou.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię