ZAWSZE NA WAKACJACH

Od 1 lipca podróżni, którzy dostaną się do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską poddawani będą kontroli zdrowotnej. Chodzi o zmierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ogólną ocenę stanu zdrowia.

WAŻNE INFO

Każdy pasażer będzie też zobowiązany do wypełnienia formularza sanitarnego. 

W naszym dzisiejszym tekscie podpowiemy Wam jak go wypełnić.

Dostępny jest on na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Formularz ten wygeneruje kod QR, który musisz pokazać na granicy.

Do końca lipca, w ramach okresu przejściowego, formularz będzie można uzupełnić również na hiszpańskich lotniskach i w portach w formie papierowej.

Wracając do formularza w formie online. Jak to wygląda i co musisz wiedzieć.

Wchodzisz na stronę www.spth.gob.es (w rogu można wybrać język do wyboru: ang, es, de, fr. Jeśli nie znasz angielskiego lub pozostałych języków najlepiej poproś kogos o pomoc przy wypełnianiu).

Klikasz INDIVIDUAL FCS FORM

W pierwszej kolejności super proste sprawy nasze dane, imię, nazwisko, numer paszportu lub dowodu, numer lotu, data przylotu adres email, na który wysłany zostanie kod do logowania.

Wypełniasz pola obowiązkowe zaznaczone gwiazdką *. Jeśli wypełniasz formularz również dla dziecka (każde dziecko, osobny formularz) po wpisaniu ich danych zaznaczasz to pole i wpisujesz swoje dane jako opiekuna dziecka:

Po wypełnieniu tej formy dostaniesz na maila KOD BEZPIECZEŃSTWA, który wpisujesz na kolejnej stronie razem z numerem dokumentu i przechodzisz dalej.

Wpisujesz dane osobowe, adres zamieszkania, następnie informacje o locie. Jeśli nie znasz jeszcze numeru swojego miejsca w samolocie wpisujesz 0A.

Kolejny punkt to miejsce, w którym nocujesz po przylocie, czyli adres mieszkania lub nazwa i adres hotelu.

Następny punkt to już pewne rozeznanie sanitarne czyli kraj skąd lecisz, jakie kraje odwiedziłeś/aś w ostatnie 2 tygodnie (jeśli żadne, nie wpisujesz nic). Określasz powód podróży np. wakacje, rodzina, praca. Zapisujesz i przechodzisz do kolejnego kroku. 

Tu już mamy typowy kwestionariusz zdrowia. Znajdziesz tu pytania o wszelki kontakt z osobami chorymi na COVID-19. Własne zdrowie, występowanie objawów, wizyty u lekarza w ciągu ostatnich 2 tygodni, ale również pojawia się pytanie o wizytę na targu z żywymi zwierzętami. Wszystko jest intuicyjne i wystarczy zaznaczyć odpowiedzi. Zapisujesz i co ważne, po tym kroku nie ma opcji zmian. 

NA KONIEC potwierdzasz podanie prawdziwych info i akceptujesz formularz.

I tu pojawia się tajemniczy kod QR, powinien przyjść do Ciebie na maila wraz z plikiem PDF, który można zamiast kodu wydrukować. Jeśli wypełniasz wniosek przez aplikację, formularz będzie w dziale MOJA PODRÓŻ.

Aby uniknąć niepotrzebnego marnowania czasu na lotnisku, wypełnij ten formularz wcześniej i miej przy sobie kod lub wydrukowaną wersję papierową.

Formularz wypełnia się na 48h przed wylotem.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je w komentarzu, a postaramy się pomóc.

57 KOMENTARZE

 1. Mam pytanie, co jeśli ktoś nie ma smartfona żeby okazać kod? czy w lipcu możemy mieć tylko te formularze w formie papierowej?

  • Do końca lipca można wypełnić te formy od ręki na lotnisku, choć nie polecam zostawiać tego na ostatnią chwilę. Druga sprawa, że można mieć ze sobą wersję papierową. Kiedy wypełnia się formularz online dostaje się kod qr oraz wersję do wydruku. Pozdrawiam

 2. Witam, czy na podróż powrotną w sierpniu z Barcelony do Warszawy też potrzebuję kod Qr dla każdego pasażera aby wejść na pokład samolotu? Czy to tylko kod qr na przyjazd do Hiszpanii?

  • Dzień dobry
   Widzę ze od 1 sierpnia należy posiadać aplikacje spain travel lecąc do Hiszpanii. Lecę 29 lipca i moje pytanie czy muszę mieć qr na aplikacji czy wystarczy wersja papierowa lub pokazanie na telefonie ponieważ logowałem się poprzez stronę i dostałam kod na maila.

 3. Coś się stanie, jeśli u dziecka w formularzu brakuje nazwy ulicy gdzie dziecko zamieszkuje w Polsce, oraz nie zaznaczyłem, że to formularz dla dziecka

 4. SZKODA ŻE NIE MA TAKIEGO FORMULARZA W JĘZYKU POLSKIM….HMM….A MOŻE DA SIĘ GO GZIEŚ ZNALEŻĆ I WYDRUKOWAĆ?

 5. Jadę z rodziną 2 dorosłych i 2 dzieci (13 i 11 lat)
  wypełniam 2 razy czy 4 razy formularz aby uzyskać kod QR?

 6. Co znaczy magiczne 48h? zaczęłam uzupełniać formularz kilka dni przed wylotem i mogła przejść przez step 1 i 2 dalej mnie nie przepuszczalo wiec domyślam się ze muszę czekać do 48h przed podróżą. Jednak będę miała możliwość edycji tego 46,40 i 32h przed wylotem?

   • Najwcześniej 48 godzin przed wylotem odblokowuje się możliwość dalszego wypelniania wniosku. Tlumaczone jest to tym, żeby stan zdrowia podany w formularzu był jak najbliższy dacie przylotu do Hiszpanii

 7. W aplikacji w kroku 6 po Get QR pojawia się komunikat o problemach łączności z serwerem i prośba o ponowienie za jakiś czas i tak przez cały dzień.

 8. Witam czy ktoś może mi pomoc ,jutro mam wylot o 16 ,próbowałam wczoraj wypełnić ten formularza ale mnie nie przepuścili .czy ktoś może mi doradzić co teraz zrobić

 9. Witam mam pytanie wypełniła formularz o kod
  Qr zamiast wpisać Państwo wylotu Polaka wpisałem Hiszpania.Chcialam po raz drugi wygenerować kod ale nie mogę.co zrobić w takiej sytuacji

 10. A co jeśli przez przypadek wpisałam błędny nr lotu miejsca? Zrobiłam drugi raz na inny email i nr telefonu bo mnie już nie przepuszczało. Czy mogę mieć problem

 11. Wypełniłam formularz dla siebie o dla męża. Dostałam qr. Ale nie moge teraz dodac dzieci. Co robic w takim wypadku? Wie ktos? Napisałam mail do spth ale mam obawy czy zdążą mi odpisać. Miał ktos podobny problem?

 12. Witam, ja wpisałaś błędne imię męża, nie pozwala mi edytować danych i już drugi raz też nie mogę dodać. Co zrobić?

 13. Mam mniej niż 48h do wylotu. Czy da się wygenerować kod? Nie chce mi się zakończyć proces na koniec, wciskam przycisk „end proces” i nic.

 14. Mialem ogromny problem z rejestracja dziecka. raz juz zrobilem na numer dowodu dziecka i nie chvcialko mi przejsc.

  Zrobilem ponowna rejestracje na inny mail i zamiast numeru dowodu dziecka wpisalem jego pesel. zadzialalo…….

 15. Witam,
  czy w polu Permanent Adress nalezy piwać adres z ID czy adres stałego zamieszkania – aktualnie są różne.?

 16. Zaczęłam wypełniać formularz 4 dni przed wylotem więc dostałam inf że jest zablokowany do 48 H przed wylotem dziś chciałam to wypełnić
  Niestety nie mogę kontynuować. Dochodzę do pewnego miejsca wyskakuje że już istnieje wypełniony i dalej ani rusz masakra jakaś. Kto może doradzić jak to zrobić
  Dziecko też chyba źle zrobiłam

 17. Czy ten kod wystarczy czy trzeba jeszcze jakieś formularze wypelnione mieć przy sobie podczas przelotu na Majorkę z Polski?

 18. Pytanie. Dodałem dane dziecka. I na dole moje. I otrzymałem kod QR. Na moje nazwisko i nr paszportu Córki czy to normalne

 19. jak należy postąpić w sytuacji, gdy na wydruku QR sPTH wszystkie dane są prawidłowe za wyjątkiem nazwiska (zmieniła je podczas wypełniania funkcja autokorekty)?
  Jaka jest procedura zmiany danych po wygenerowaniu kodu? Do kogo się zwrócić?

 20. Witam,mam problem odnośnie wypełnienia formularza,rozpocząłem wypełnianie na 42 godziny przed wylotem,nie otrzymałem jeszcze kodu Qr natomiast nie mogę wysłać drugiego formularza mojej dziewczyny,pojawia się ikonka „error”
  Co zrobić???

 21. Podczas wypełniania podałam zły adres e-mail przez co nie dostałam kodu by w kolejnym kroku wypełnić dalszy etap. Po podaniu poprawnego adresu wyskakuje komunikat że już nastąpiło wysłanie kodu weryfikacyjnego na osobę o tych danych na inny mail (ten bledny). Ci powinnam teraz zrobić? Ktoś miał podobny problem?

  • Jeśli rejestrowałaś na podstawie PESELU to teraz spróbuj na numerze dowodu/paszportu (lub odwrotnie – ważne by numer identyfikacyjny był inny) i podaj poprawny adres e-mail.

 22. Witam, mieszkam w Polsce, wylot na Majorkę z Berlina – który kraj muszę wpisać w sekcji „kraj skąd lecisz”

 23. „Jeśli nie znasz jeszcze numeru swojego miejsca w samolocie wpisujesz 0A” niestety nie działa.. nie mam przydzielonego miejsca w samolocie ponieważ lecę czarterem. co mogę zrobić?

 24. Hej. A ja mam pytanie. Czy potrzebujemy podobnego kodu, jak lecimy z NIemiec do Hiszpanii?
  Czy moze co innego jest wymagane ?

 25. Witam
  co wpisac w numer siedzenia, jezeli nie mam jeszcze przydzielonego miejsca w samolocie. Proponowane wszedzie 0A nie dziala – The format should be 1A, up to 99L.
  dzieki za pomoc

 26. Witam,
  a jak wygląda możliwość wyjazdu obecnie. Słyszałam o konieczności wykonania testu przed wyjazdem. Czy to prawda?

 27. A na Baleary?
  Coś takiego podawało wczoraj TVN 24
  I o Wyspach Kanaryjskich.
  I o testach przy wylocie z tych Wysp (Kanaryjskich i Balearów), z zapewnieniem kwarantanny.
  Na oficjalnych stronkach nic nie ma.

 28. Podany w instrukcji sposób na wpisanie nr miejsca w samolocie, jeśli tego miejsca się jeszcze nie posiada , nie działa. System nie puszcza 0A. Macie jakiś patent na to?

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię