ZAWSZE NA WAKACJACH

Barcelona Card czyli kolejna propozycja dla turystów to specjalna karta na darmowe przejazdy środkami transportu (włącznie z transportem z i do lotniska El Prat) oraz dająca możliwość wejścia do wielu atrakcji w Barcelonie za darmo lub zakupu biletów wejściowych po obniżonych cenach.

Karta zapewnia ominięcie kolejek i darmowy wstęp do niektórych atrakcji miasta np.

Museu Nacional d’Art de Catalunya, Fundació Joan Miró, Fundació A. Tàpies, muzea, które są częścią Museu d’Història de la Ciutat, Museu d’Art Contemporani de Barcelona, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Museu del Modernisme Català, Museu Egipci de Barcelona. Karta uprawnia również do darmowego rejsu statkiem Las Golondrinas oraz wstępu do Torre de Collserola (wieży radiowo-telewizyjnej położonej na Tibidabo, z której można podziwiać miasto).

Z kartą dostajesz też opcję 70 zniżek do pozostałych obiektów muzealnych, sklepów, restauracji, atrakcji turystycznych oraz innych.

NASZ OPINIA
Oferowane darmowe muzea nie są najciekawsze plus wejście do nich tak czy inaczej jest darmowe w niedzielne popołudnia. Budowle Gaudiego są w ofercie (choć nie wszystkie) z niewielkimi zniżkami (Zobacz listę zniżek).

Karta będzie dobrym rozwiązaniem dla bardzo dobrze zorganizowanych turystów, którzy planują naprawdę intensywne zwiedzanie miasta i częste używanie transportu publicznego.

Barcelona Card dostępna jest w wariantach 2, 3, 4 or 5 dniowych.

Ceny rozpoczynają się od 20 EUR.

Więcej na ten temat  TUTAJ.

PRZEGLĄD RECENZJI
OPŁACALNOŚĆ
NASZA OCENA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
barcelona-cardLepiej za tą kasę wynająć rower lub wybrać się z nami na wycieczkę rowerową z przewodnikiem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię