ZAWSZE NA WAKACJACH

W Barcelonie działa zintegrowany ze sobą transport publiczny. Pozwala to na szybkie i wygodne przemieszczanie się po całym mieście i jego obrzeżach. Metro, autobusy, tramwaje i pociągi kursują bardzo często do późnych godzin nocnych, przez całą noc kursują też specjalne linie nocne.

STREFY

Transport podzielony jest na sześć stref, główna ZONA 1 to praktycznie teren całego miasta. Pozostałe zony to miasteczka wokół Barcelony jak Sitges, Blanes czy Calella.

Metro funkcjonuje jedynie w obrębie strefy 1. Dalej dostaniesz się kolejką FGC, międzymiastowymi busami lub pociągiem RODALIES (więcej info później)

Poniżej znajdziesz dokładną mapę stref z trasami pociągów i metra.

Mapa stref


PODSUMOWANIE

Większość głównych atrakcji turystycznych znajduje się w strefie pierwszej, więc na zwiedzanie starczy Ci spokojnie bilet na ZONA 1.

BILETY

OK, wiesz już w jakiej strefie będziesz się przemieszczać. Co z biletami?

W Barcelonie cały transport jest zintegrowany. Znaczy to, że wszystkie pojazdy transportu publicznego akceptują jeden rodzaju biletów.

Posiadając jeden karnet możesz jechać:

 • metrem (Uwaga!Linia L9 na lotnisko tylko na specjalnym bilecie lotniskowym lub miesięcznym, więcej za chwilę)
 • autobusem,
 • tramwajem
 • kolejką regionalną FGC
 • a nawet pociągiem podmiejskim RODALIES (choć ten ma też własny system biletów, o tym później).

Poza wymienionymi powyżej środkami transportu, dostępne jest również kilka dodatkowych bardziej nastawionych na turystów na które należy kupić osobne bilety, są to :


 

W ramach jednego przejazdu biletem komunikacji miejskiej, można nawet przesiadać się pomiędzy tymi środkami transportu, ale o tym również nieco później. Zacznijmy od BILETÓW->

Niedawno miasto wprowadziło nowy system biletowy tzw. T- MOBILITAT.

W skrócie, przeszli z klasycznych biletów z paskiem magnetycznym, które trzeba było skasować, na zbliżeniowe z systemem NFC, które wystarczy przyłożyć do specjalnego czujnika przy bramce w metrze lub przy wejściach w autobusach.

RODZAJE NOŚNIKÓW BILETÓW 

Istnieją trzy rodzaje nośników biletów (czyli miejsca gdzie możesz kumulować swoje przejazdy):

 • KARTA PERSONALIZOWANA (imienna/plastikowa) – wymaga rejestracji i weryfikacji dokumentu tożsamości. To rozwiązanie dla rezydentów. Należy założyć konto a następnie odebrać ją osobiście w specjalnym kiosku lub zamówić pocztą.
 • BILETY W FORMIE PAPIEROWEJ (anonimowe/bez konieczności rejestracji) – czyli bilet, który będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego kto odwiedza Barcelonę na kilka dni. Kupujesz go w automacie na stacji metra lub pociągu a następnie możesz go doładowywać lub załadowywać na niego inne rodzaje karnetów. Użytkowanie: Skanujesz go za każdym razem gdy przechodzisz przez bramki metra czy kiedy wchodzisz do autobusu.
 • TELEFON/APLIKACJA (imienne/elektroniczne) – wymaga rejestracji i weryfikacji dokumentu tożsamości. Możesz ją zainstalować i zarejestrować się w systemie, a następnie doładowywać nią bilet (ten papierowy, który musisz najpierw kupić w automacie) Umożliwia też bezdotykowe skanowanie biletu prostu z telefonu. Aplikacja to T- MOBILITAT, niestety jest z nią jeszcze sporo problemów technicznych (póki co, działa tylko Android).

*Każda forma, niesie ze sobą cząstkową jednorazową opłatę. Przy wersji papierowej – płacisz raz 0,50 EUR ale jeśli zgubisz bilet i będziesz potrzebować nowego „papierka” to przy zakupie w automacie płacisz kolejne 0,50 EUR ekstra do ceny karnetu. Wersja elektroniczna kosztuje jednorazowo 1EUR.


PODSUMOWUJĄC:

Dla kogoś kto przyjeżdża do Barcelony na kilka dni pozwiedzać, spokojnie wystarczy wiedza na temat anonimowych biletów papierowych z opcją dokupowania przejazdów w automatach lub dla chętnych w apce. 

 

RODZAJE BILETÓW i KARNETÓW:

No dobrze, to wiesz już jaki nośnik biletów wybrać, ale jaki rodzaj karnetu będzie dla Ciebie najlepszy i najbardziej opłacalny? Opiszę kilka najpopularniejszych, które używane są na co dzień w Barcelonie:

 • BILET JEDNORAZOWY: daje możliwość jednorazowego przejazdu metrem lub autobusem (bez opcji łączenia przejazdów).  Są dwie opcje: zwykły bilet i bilet lotniskowy. Ten drugi daje możliwość podróży z i na lotnisko metrem lini L9 (to jedyny taki wyjątek w BCN, jest droższy bo budowa lini metra na lotnisko musi się zwrócić, jeśli nieświadomie przyjedziecie tą linią na lotnisko na zwykłym bilecie, będziecie musieli dokupić ten za 6EUR żeby wyjść ze stacji! Na ten odcinek metrem honorowane są tylko bilety lotniskowe, karnety miesięczne i turystyczne Hola Barelona)Rozwiązanie? Zamiast metra z lotniska wybierz pociąg lub autobus miejski .BILETY JEDNORAZOWE SIĘ ABSOLUTNIE NIE OPŁACAJĄ.

PS Zwykły bilet jednorazowy w autobusie linii 46 da się kupić zbliżeniowo kartą płatniczą (gotówką NIE). Nie mylić z Aerobusem – niebieskim prywatnym busem z lotniska – ten nie jest cześcią publicznej komunikacji miejskiej i kosztuje 8 EUR.

CENA:  2,56 EUR /6 EUR


 • T-CASUAL – Karnet personalny (jednoosobowy). Daje możliwość 10 przejazdów, wszystkimi rodzajami transportu publicznego. Nie honorowany przy przejazdach metrem z i na lotnisko, można go użyć natomiast w pociągu lub autobusie 46 z lotniska. Nie ma daty wygaśnięcia. Wybierz go, jeśli przylatujesz do Barcelony na 2-5 dni.

CENA: około 12 EUR


 • T- FAMILIAR -Karnet wieloosobowy (można się nim dzielić). Daje możliwość 8 przejazdów, wszystkimi rodzajami transportu publicznego. Nie honorowany przy przejazdach metrem z i na lotnisko można go użyć natomiast w pociągu lub autobusie 46 z lotniska. Uwaga – nazwa familiar może mylić – 1 przejazd = 1 osoba a nie cała rodzina. Ważny 30 dni od pierwszego użycia.

CENA: około 11EUR


 • T – USUALMIESIĘCZNY. Daje możliwość nielimitowanych podróży przez 30 dni. Bilet jest personalny, nie można się nim dzielić. Przy zakupie w automacie należy podać numer dokumentu tożsamości, paszport lub dowód *Hiszpańskie dowody mają 8 cyfr, a liter nie da się wpisać przez automat. W przypadku paszportu wpisujesz same cyfry. Jeśli nie masz paszportu, lub nie chcesz go ze sobą wozić możesz wpisać numer dowodu, przy czym zamiast numeru serii wpisz zera i resztę cyfr normalnie, numer wydrukuje się na bilecie i w razie kontroli pokazujesz swój dowód. Można użyć go na przejazdach z i na lotnisko metrem, pociągiem i busem. Opcja idealna dla tych, którzy będą w Barcelonie dłużej.

CENA: wcześniej kosztował 40 EUR ale obecnie w promocji za około 22EUR


 • T- DIA – Bilet dzienny, personalny. Nielimitowana ilość przejazdów. Ważny 24h od pierwszego użycia. Można użyć go na przejazdach metrem z i na lotnisko metrem, pociągiem i autobusem miejskim 46. 

CENA: około 10 EUR

DODADM tutaj, że istnieją też wielodniowe turystyczne bilety HOLA Barcelona.

Bilety Hola BCN

To bilety 2,3,4 i 5 dniowe. Ceny zaczynają się od 17 EUR.

Często robią zniżki przy zakupie online. To dobra alternatywa dla tych, którzy zamierzają dużo kursować po mieście. Takie bilety dają opcję kursowania wszystkimi środkami komunikacji miejskiej (poza turystycznymi typu Bus Turistic). Również można nimi przejechać z i na lotnisko metrem L9. Sprawdź oferty na oficjalnej STRONIE.


PODSUMOWUJĄC

Jeśli przylatujesz do Barcelony na kilka dni, w celach głównie turystycznych polecam kupić bilet w wersji papierowej: T-Casuala następnie doładowuj je zgodnie z potrzebą. Jeśli przylatujesz na dłużej możesz kupić miesięczny T-USUAL, nie trzeba do tego być rezydentem ES.

PS Z lotniska, na wskazanych przeze mnie biletach, można dotrzeć do centrum pociągiem lub autobusem linii 46.Jeśli chcesz jechać z lotniska metrem L9 potrzebujesz droższego biletu jednorazowego za 6EUR, kart dniowych lub karnetu miesięcznego.

Na stacji pociągów na lotnisku znajdziesz automaty do zakupu biletów.

PS2 Z lotniska kursuje też specjalny AEROBUS (bilet około 8EUR) który kursuje co 15 min całą dobę i dowozi do centrum. Najwygodniejsze rozwiązanie to zarezerwować transport z www.transport-barcelona.pl – dowiozą cię komfortowo pod wskazany adres.

PS3 Barcelona to kompaktowe miasto i poza dojazdem z lotniska, większość tras najprawdopodobniej pokonasz na pieszo ;).

NA KONIEC KILKA UWAG

 • Bilety zintegrowane (czyli wszystkie bilety poza jednorazowym), pozwalają na przesiadki między różnymi rodzajami transportu w ramach jednego przejazdu np. przesiadkę z metro na autobus a potem tramwaj. W ramach jednej podróży możesz 3 razy zmienić środek transportu, a całkowity czas podróży musi zmieścić się w przedziale określonym przez strefę (W obrębie Barcelony czyli w strefie 1, na jeden przejazd z przesiadkami masz w sumie 75 min.).
 • Bilety musisz skanować za każdym razem. W metrze i pociągu przy bramkach wejściowych, w autobusie i tramwaju w automatach znajdujących się w środku pojazdu koło kierowcy. System sam wykryje czy masz jeszcze czas na dodatkową zmianę w ramach jednej podróży i jedynie odbije ci ten sam przejazd czy policzy go już jako nowy.
 • Dzieciaki do 4 roku życia podróżują za darmo

Przykłady i wyjątki podczas podróżowania na biletach zintegrowanych:

W jednej podróży biletu zintegrowanego możesz przejechać jedną linią metra następnie przesiąść się na kolejną (bez wychodzenia przez bramkę z podziemnych stacji) następnie wyjść i przesiąść się do autobusu.

Trzeba tu jednak wziąć poprawkę na metro i kolej, jeśli skasujesz bilet i przejedziesz na kolejny przystanek a następnie wyjdziesz ze stacji na zewnątrz i wejdziesz ponownie to nie ważne czy minęło 75 czy 5 minut, automat skasuje Ci bilet jak za drugi przejazd. Najlepiej tak zorganizować swoją podróż, żeby przemieszczać się  podziemnymi przejściami metra czy zmieniać perony pociągu od razu o ile nie planujesz wyjść w konkretnym miejscu czegoś zwiedzić.

Wyjątek stanowi tu również przesiadka między tym samym numerem autobusu czy tramwaju. Co do autobusów to pamiętaj, że  większość ulic w Barcelonie jest jednokierunkowa i trasy autobusów jednej linii mogą się różnić w zależności o tego w którym kierunku jedzie.

Przykładowe zmiany transportu.

policzone jako jedna podróż:

 1. metro A -metro B (bez wyjścia ze stacji)-autobus- tramwaj 
 2. autobus-metro-tramwaj
 3. autobus linia A – autobus linia B

policzone jako dwie podróże ze względu na ponowny przejazd metrem:

 1. metro-autobus-metro
 2. metro A – metro B (jeśli pomiędzy wyjdziesz ze stacji)
 3. autobus linia A – autobus linia A

Jak sprawdzić ile masz jeszcze przejazdów na bilecie.

Większość automatów podczas kasowania biletu pokaże Ci ilość wykorzystanych przejazdów na małym ekraniku przy bramce metra czy czytniku w busie . Możesz też podejść do automatów w których kupuje się bilety i przyłożyć bilet do czytnika, wyświetli się ilość przejazdów. 

Gdzie kupić bilety.

 • na każdej stacji, w specjalnych automatach (można użyć gotówki oraz karty)
 • w autobusie w specjalnych czytnikach kart płatniczych  (tylko bilet jednorazowy -NIE POLECAMY!)
 • przez aplikację T-mobilitat (Tylko doładowanie już posiadanego biletu np. papierowego, po przyłożeniu go do telefonu) opcja nie działa dobrze na Iphonie

 

ŚRODKI TRANSPORTU

Transport w Barcelonie

Podczas określonego strefą czasu (jw. np. dla biletów 1 strefy przez 75 min.) możesz użyć swojego biletu w wymienionych poniżej rodzajach transportu:

 • Metrze – TMB 
 • Autobusie – TMB, AMB 
 • Tramwaju – T 
 • Katalońskiej kolei miejskiej – FGC 
 • Kolejce szynowej na Montjuïc – Funicular of Montjuïc odjeżdża ze stacji Parallel – fioletowa linia metra L2 – nie mylić z kolejką linową.
 • Pociągu – Renfe, Rodalies

Podrzucamy Wam nasz vlog z info jak poruszać się w Barcelonie metrem (zmienił się system biletów ale system poruszania się metrem bez zmian)  ⤵️

 

Godziny otwarcia metra w Barcelonie:

poniedziałek – czwartek : od 05:00 do 24:00

piątek i święta: od 05:00 do 02:00

weekend: od 05:00 rano w sobotę do 24:00 w niedzielę

24 grudnia: od 5:00 do 23.00


 

PODSUMOWANIE OGÓLNE

Czyli jak to zrobić najtaniej:

 • po przylocie do Barcelony zlokalizuj stacje pociągów
 • w automacie kup bilet T-casual
 • łap pociąg do centrum, dalej na tym samym bilecie przesiądź się w metro lub bus
 • zaczynasz zwiedzanie Barcelony głównie na pieszo, od czasu do czasu dalszy dystans pokonując  metrem lub busem używając tego samego karnetu
 • na koniec jedziesz na lotnisko na tym samym bilecie pociągiem

Jeżeli przylatujesz na lotnisko w Barcelonie ale docelowo zmierzasz na wybrzeże, lub planujesz w trakcie pobytu w mieście wyskoczyć gdzieś dalej poza centrum to koniecznie przeczytaj kolejną część tego wpisu, czyli informacje o POCIĄGACH.

POCIĄGI

Tak jak pisałam wcześniej, praktycznie cała Barcelona znajduje się w strefie 1. Strefy 2-6 to miasteczka wokół Barcelony jak Sitges, Blanes, Calella, Santa Susana, czy Malgrat de Mar.

Dostaniesz się do nich podmiejskim pociągiem czyli tzw. Rodalies.

-WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ POCIĄGÓW REGIONALNYCH ORAZ ICH CEN-

Mapa stref pociągów:

BILETY

Funkcjonuje tu m.in. system biletów, o których wspomniałam wcześniej . Przy zakupie należy jednak wybrać odpowiednią strefę (zgodnie z mapką wyżej).

Na stacjach pociągów znajdziesz też specjalne pomarańczowe automaty z biletami dedykowanymi dla kolejki Rodalies. Wybierasz miejscowość docelową i opcję w jedną lub w dwie strony. W ofercie mają też karnety jak np. popularny 10-przejazdowy bonotren. Na takich biletach możesz jednak tylko poruszać się jednym środkiem transportu jakim jest właśnie pociąg, nie ma możliwości przesiadek na metro czy bus.

UWAGA! W 2024 ROKU MOŻESZ JEŹDZIĆ KOLEJKĄ RODALIES ZA DARMO!

Ale jak to? Na wszystkich strefach?

Tak, może się to wydawać dziwne. Promocja trwa już drugi rok. Niedawno ogłoszono jej przedłużenie na 2024 rok. Mieszkańcy okolicznych miejscowości mogą jeździć do Barcelony za darmo np. do pracy, ale przeciętny turysta może też na tym skorzystać. Jak to zrobić?

We wspomnianym pomarańczowym automacie (znajdziesz je na każdej stacji gdzie kursują pociągi, również na lotnisku) lub w aplikacji RENFE CERCANIAS wybierz opcję

 • ABONO RECURRENTE

To bilet, który daje ci nieograniczoną ilość podróży pociągiem Rodalies we wszystkich 6 strefach (uwaga haczyk, promocja odnawiana jest co 4 miesiące, obecnie bilety ważne są do końca kwietnia 2024, jeśli kupisz swój bilet 30 kwietnia to niestety 1 maja będzie już przeterminowany i będzie trzeba kupić nowy).

Bilet ważny TYLKO na pociągi podmiejskie Rodalies (biało-pomarańczowe).

Bilet jest personalny, nie można się nim dzielić.

 • Przy zakupie w automacie należy podać numer dokumentu tożsamości, paszport lub dowód *Hiszpańskie dowody mają 7 cyfr, a liter nie da się wpisać przez automat. W przypadku paszportu wpisujesz same cyfry. Jeśli nie masz paszportu, lub nie chcesz go ze sobą wozić możesz wpisać numer dowodu, przy czym zamiast numeru serii wpisz zera i resztę cyfr normalnie, numer wydrukuje się na bilecie i w razie kontroli pokazujesz swój dowód.Kontrole są sporadyczne ale zdarzają się, w takim wypadku należy mieć swój dokument przy sobie.

Bilet kosztuje cię 10EUR „depozytu”. Koniecznie zapłać kartą.

Kolejny haczyk – depozyt wraca na Twoją kartę o ile wykonasz nim minimum 16 podróży.

Pomyślisz, ale to wcale nie darmo… tak, ale na co dzień, jedna podróż np. na takie Costa Brava, które znajduje się w strefie 4 – 6 kosztuje minimum 10EUR w dwie strony. Wystarczy, że zrobisz dwa takie kursy (bo np. planujesz raz lub dwa przejechać się w trakcie urlopu na wybrzeżu do Barcelony lub zobaczyć okoliczne miasteczka)  i już wychodzisz na zero.

Ostatnia stacja na Costa Brava, na której ważny jest bilet to – Blanes.

TRASA R1

Jeśli Twój punkt docelowy to np. Lloret de Mar czy Tossa de Mar to w Blanes możesz przesiąść się na lokalny transport miejski czyli autobus i dojechać do celu na bilecie jednorazowym.

Jeśli docelowo jedziesz na Costa Dorada to bilet jest ważny do  Sant Vincens de Calders. 

Dzieci do 4 roku życia podróżują za DARMO.

PODSUMOWANIE 

Jeśli docelowo przylatujesz na wybrzeżę to po przylocie na Lotnisko EL PRAT: Kup bilet Abono Recurrent na stacji pociągów przy lotnisku. Jedź na stację SANTS a następnie przesiądź się na tym samym bilecie na pociąg docelowy.

Jeśli planujesz kursować dodatkowo po Barcelonie, dokup sobie T-casual na 1 strefę.

Jeśli przylatujesz na lotnisko GIRONA, musisz niestety kupić bilet na prywatny autobus lub  taksówkę gdyż pociąg nie dociera na to lotnisko. Więcej TUTAJ

Jeśli masz jakieś pytanie, wrzuć je w komentarz pod tekstem. Postaramy się odpisać jak najszybciej.

Jeśli tekst okazał się pomocny, będzie nam super miło jeśli również dasz znać w komentarzu, lub udostępnisz go dalej. Możesz też postawić nam symboliczną KAWĘ.


Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

56 KOMENTARZE

 1. Cześć Kochani! W połowie października wybieram się z 13-letnią córką do Barcelony. Już teraz zaczęłam szukać informacji na temat miasta, no i transportu. I teraz pytanie, czy ja dobrze zrozumiałam, że na bilecie T-10 za 10,20 eur możemy przejechać 10 tras po 75 min we dwie z córką?
  Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Montserrat, ile czasu mniej więcej potrzebuję na zwiedzanie klasztoru i okolicy razem z dojazdem z Placu Hiszpańskiego?
  Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂

  • Cześć 🙂 Zgadza się bilet T10 pozwoli Wam przejechać 10 razy (po 5 przejazdów na każdą). Co do Montserrat to wydaje mi się, że około 5h trzeba liczyć z dojazdami. Pozdrawiamy i bawcie się dobrze w BCN

 2. Witam
  Jeżeli będe nocował Pineda de mar( 4 strefa) to np. mogę kupic t-10 na metro w barcelonie an na pociągi do barcelony osobno?. do Barcy chcemy pojechać dwa razy więc nie wiem czy mamy kupować t-10 na cztery strefy?

  • jeżeli kupisz T-10 na 4 strefę będziesz mieć 2 przejazdy tam i z powrotem i 6 przejazdów na miejscu w Barcelonie. Nie wiem ile Was jest osób ale pewnie będziecie musieli dokupić na miejscu T-10 na 1 strefę jeżeli planujecie poruszać się po mieście więcej

 3. Hej, obejrzałam Wasz filmik jak korzystać z metra, ale nie widziałam tam opcji przejścia przez bramki dla wózków – wybieramy się cała rodziną do Barcelony z naszymi 3-letnim i 10-miesięcznym synem – np. dodatkowe bramki obsługiwane przez człowieka – jak to jest np. w Londynie. Czy to oznacza, że komunikacja metrem będzie dla nas mocno ograniczona? Pozdrawiam, Iza

  • Iza,

   dzięki za oglądanie 🙂 Na każdej stacji metra masz jedną szeroką bramkę włączaną na guzik, prawie zawsze jest tam też ktoś z obsługi do pomocy więc tym nie musicie się martwić. Jedyny problem to że te starsze stacje metra nie wszystkie mają windy i sukcesywnie są przebudowywane teraz. Ale to będzie jakieś 5-10 proc. wszystkich stacji może

 4. Super stronka, wiele przydatnych informacji…Mam pytanko o transport
  co dokladnie obejmuje bilet T-2 Barcelona-Girona Airport
  Single person ticket with 2 journeys (roundtrip) between Barcelona and Girona Airport which expires 30 days after its first validation or rate change??? Bo nie bardzo rozumiem 2 podróże na i z lotniska czy coś jeszcze???

 5. Cześć. Trafiłam tu bardzo łatwo. Fajnie się czyta oraz jest to super pomoc. Jednak jestem trochę zielona dot. Autobusa. Chcę wystartować z ok Expo Hotel Barcelona i dojechać na punkt widokowy bunkres del Carmen oraz z tamtad powrócić. Gdzie mogę wsiąść i zakupić bilet najbliżej. Pozdrawiam

  • cześć, do wyznaczania tras polecamy Mapy Google 🙂 Najłatwiej będzie Ci wziąć autobus D40 z Av. Roma/Tarragona, który podjeżdża prawie pod samo wzgórze. Tam jest jakieś 15 min pod górkę spacerkiem i jesteś na miejscu

 6. Cześć. Mam pytanie dotyczące przesiadek na bilecie T10. Wysiadam z metra i wsiadam do autobusu lub tramwaju. Czy muszę skasować ponownie bilet po wejściu do autobusu?
  Jakie bilety obowiązują na L9 na i z lotniska ?
  Jak najlepiej dojechać z lotniska do Carrer de Robrenyo, 33, 08014 Barcelona, Hiszpania
  Pozdrawiam

  • tak, musisz skasować bilet w autobusie. L9 ma osobny bilet czyli t casual na nim nie działa (t-10 już nie ma od 1.01.2020)
   najlepiej dojechać z lotniska pociągiem R2 na dworzec Sants i to jest zaraz obok. Możesz dojechać na t-casual

 7. Witam?bwdziemy w kwietniu w barcelonie na 3 dni Gran hotel rey don Jaime avenida del hotel 22 Castelldefels.i mam pytanie jakim transpodtem doztac sie z lotniska i wogole potem do centrum zeby zwiedzic barcelone.z tego co pisze to od hotelu jest pol godz.pociagiem do centrum troche mnie to przeraza?i kompletnie nie kumam o co chodzi z tymi biletami??moglibyscie pomoc???

 8. Hej. Od dwóch godzin szukam odpowiedzi w necie na poniższe pytanie, może Wy pomożecie… Jak dostać się w 3 osoby z lotniska Reus do Castelldefels późnym wieczorem, bo lądujemy o 19.40 a ostatni pociąg o 21.22 i wielce wątpię by się nam udało odebrać bagaże i zdążyć. Nie ukrywam że koszt gra też rolę ale najważniejsze to dostać się na kwaterę. Pozdrawiam serdecznie. BTW świetna strona

 9. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chciałbym podziękować za Twoje działania. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często odwiedzał, żeby poczytać nowe rzeczy.

 10. Hej. Gdzieś na forum wyczytałam że te darmowe bilety na kolej Rodalies dotyczą tylko konkretnych tras np. Santa Susanna-Barcelona i z powrotem. Ponoć przy kupnie tego biletu musimy się określić na jakiej trasie będziemy się przemieszczać. Miałam nadzieję, że bilet ten daje mi możliwość kursowania między różnymi miasteczkami. Była bym wdzięczna za jakieś informacje.

  • Hej, bilet jest na 6 stref. Faktycznie trzeba wpisać skąd dokąd ale możesz wpisać np. Bcn Sants – Blanes a i tak będziesz mogła kursować w obrębie wszystkich 6 stref. Pozdrawiam

 11. Czy kupione w listopadzie / grudniu bilety na 10 przejazdów (jeszcze nie skasowane – nie rozpoczęte) można jeszcze używać? Jeśli tak, to do kiedy? Jeśli nie, to może można zwrócić, jak i gdzie?

 12. Dzień dobry, czy ten bilet „darmowy” za10 € jest ważny na całej linii od Sant Vincens de Calders do Blanes? Czy np jak kupię bilet w Cunit to czy będę mogła pojechać zarówno do Sant Vincens de Calders jak i do Barcelony albo jeszcze dalej w kierunku Costa Brava? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Ania

 13. Hej! Czy ten bilet miesięczny jest na wszytkie strefy? Czy tylko na 1? Ja będę musiała dojeżdżać do vilanova i geltru czyli strefa 4a.. i nie wiem czy na miesięcznym będę mogła codziennie tam jeździć i nie wiem na jakie linie pociągów obsługuje ta karta? Możesz pomóc? Bardzo proszę!! 🥹 Będę 5dni.

  • Bilet miesieczny można kupić na każdą strefę ale będzie proporcjonalnie droższy z każdą. Lepiej kup ten bilet Abono recurrent na podroze pociagiem a osobno jakiś karnet np T casual na samą Barcelonę.

 14. Dzień dobry! czyli jeśli kupię taki bilet Abono recurrent na dojazdy z Sitges do Barcelony to rozumiem że mogę na nim dojeżdżać przez 5 dni pomarańczowymi pociągami Rodalies i nawet jeśli nie wykonam 16 przejazdów to po prostu będzie mnie to kosztowało tylko 10 euro? z lotniska El prat muszę dojechać do dworca Sants i tam przesiąść się we właściwy pociąg, podobnie w drugą stronę z Sitges dojeżdżam na dworzec Sants i stamtąd poruszam się metrem na bilecie T-Casual lub T-familiar? z góry dziękuję za pomoc 🙂

  • Dokładnie tak jak napisałaś, pamietaj tylko, że odnawiaja się pod koniec kwietnia i trzeba wtedy kupić nowy od maja – nie wiem kiedy planujecie przyjazd:)

 15. Dzień dobry, czy na bilecie 30- dniowym T-Usual mogę jechać pociągiem Renfe R2N z lotniska El Prat Terminal 2 do centrum Barcelony ?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam 🙂
  P.S. Suuuuuper strona, wszystko bardzo jasno i przejrzyście opisane !

 16. Dzień dobry, jak nakorzystniej dojechać z Calella do Montserrat? Czy bilet Abono recurrent też może zostać użyty? Rozumiem, że dzieci do 4 lat jeżdżą za darmo, a na starsze dzieci w wieku szkolnym są jakieś zniżki, czy już pełnopłatne?

  • Hej, bilet Recurrent nie działa na linii z Barcelony do Montserrat tak że możecie dojechać na nim do stacji Sants a potem z Placa Espanya kupujecie dedykowany bilet za 20EUR od osoby na Montserrat. Zniżek dla dzieci powyżej 4 lat nie ma. Pozdrawiam

 17. Czy są jakieś zniżki dla osoby z niepełnosprawnością poruszająca się na wózku? Mam europejska kartę osoby niepełnosprawnej. Czy jest gdzieś mapka które stacje metra są dostosowane ? Oraz stacje podmiejskie Rodalies ?
  Czy autobusy wszystkie są dostosowane?

  • Hej, autobusy są dostosowane, na metra są prawie wszędzie windy a pociągi różnie. Co do cen to nie orientuję się ale na pewno na stacji ktoś może ci pomóc. Nie widziałam nigdy takiej opcji w automacie ale może w okienku można coś więcej załatwić. Pozdrawiam 🙂

 18. Chciałem się spytać, czy bilet ABONO RECURRENTE pozwala na przesiadkę między różnymi regionalnymi pociągami np. R1 i R2? Jeśli tak, to czy czy da się przy jego pomocy dojechać z lotniska linią R2N do centrum Barcelony, a potem dalej linią R1 do np. Blanes?
  I drugie pytanie. Czy w autobusach podmiejskich z Blanes do Tossa de Mar obowiązują zintegrowane bilety Barcelony, czy są to oddzielne bilety? Jeśli oddzielne, to gdzie można sprawdzić ich ceny?

  • Hej, pytanie 1 – TAK i TAK, przesiadasz się normalnie np na Sants czy na Clot. Pytanie drugie – najbezpieczniej użyć T- familiar, miesięczne i casual mogą być dedykowane tylko jednej strefie po pierwszym uzyciu w niej. Czyli jesli skasujesz t casual w BArcelonie a bedzie na 1 strefe to może juz w Balnes nie działać. T- familiar sprawdzałam i działał.

 19. Witaj Marta , za parę dni lecimy na 10 dni do Lloret de Mar . Lądujemy na lotnisku Girona. Naszym celem jest zwiedzanie Barcelony a także miasteczek w obrębie Costa Brava. Szukam najlepszego rozwiązania do sposobu podróżowania. Czy myślisz, że praktyczniej jest wybrać bilet na pociąg Rodalies na trasie Blanes- Barcelona , bo nie jestem pewna czy mogę też wysiadać na innych stacjach pomiędzy tymi wyznaczonymi aby właśnie zwiedzać Coś sta Brava? Czy może lepiej kupić bilet miesięczny ? I czy wtedy będę mogła korzystać ze wszystkich środków transportu publicznego na tracie Lloret de Mar – Barcelona i Lloret de Mar – pozostałe miejscowości Costa Brava? Pozdrawiam,
  Dorota

  • HEj, wydaje mi się, że ten bilet Abono czyli ten za 10 EUR może się bardziej opłacić gdyż miesięczy na te wszytskie strefy kosztuje chyba około 70EUR od ososby. Nawet jak dokupicie sobie na ososbe T familiar na 8 przejazdo to mozevie go pozniej uzywać też lokalnie np w lloret czy innych miasteczkach na busy. Musicie jednak pamietać, że 1 maja trzeba ten bilet na pociągi Abono Recurrent za 10EUR odnowić bo one są kwartalne więc koniec kwietnia sie przeterminuje i należy kupić nowy 1 maja. Pozdrawiam

 20. Dzień dobry.
  Będę w Barcelonie za kilka dni z dzieckiem które ma 4,5 roku. We wrześniu skończy 5.
  Jak się ono wlicza- muszę mu kupować bilet czy traktować jako 4 latka?
  Czy muszę mieć przy sobie dokumenty dziecka( paszport) w razie kontroli?

  Chciałam dla siebie kupić ten bilet za 10e z nieograniczonymi przejazdami pociagiem

  • W teorii jeśli będzie kontrola to mogą poprosić o dokument potwierdzający wiek dziecka – może być dowód czy paszport ale w praktyce jeśli takiego dokumentu nie masz przy sobie i nie znasz dobrze języka to zakładałbym, że to zignorują. Jednak nie daję tutaj potwierdzenia ponieważ nie miałam nigdy takiej sytuacji.

 21. Czy na dziecko lat 4,5 muszę kupować bilet? Będzie miała 5 we wrześniu. Chcemy jechać za kilka dni

  • tak jak pisałam wcześniej, dzieci jeżdżą za darmo do 4 lat więc jeśli rocznikowo ma 5 to w teorii powinno mieć bilet. Ale często przymykają na takie rzeczy oko, nie chcę jednak tutaj nic potwierdzać bo w teorii powinno już mieć bilet.

 22. Mam pytanie apropo miejscowości / przystanku Castelldefes. Na mapce Rodalies de Catalunia dla pociągu R2 jest w strefie 2, a na mapce Area de Barcelona jest w strefie 1. Jak to jest i jaki najlepiej kupić bilet na 3 dni: Hola Barcelona czy T – USUAL – MIESIĘCZNY tak aby na jednym bilecie mieć lotnisko, Barcelonę i Castelldefes?

 23. Wspaniała strona-jestem pod wrażeniem wiedzy.
  Proszę zatem o rade 🙂
  Jeśli lądujemy na El-Prat i będziemy sie poruszać na trasie Barcelona -Malgrat de Mar, to najlepiej kupić nawet w aplikacji bilet za 10 euro ( abono recurrente) i poruszać się na tym bilecie od razu z lotniska na wybrzeże, później ewentualnie na zwiedzanie Barcy – dojazd z Malgratde Mar ( np. Placu Katalońskiego ) oraz poruszać sie po wybrzeżu np. malrat de mar-Callela lub Blanes? I wszystko można w ramach tego biletu (abono recurrente)? i czy aplikacje ( bilet ) mogę kupić kilka dni przez przyjazdem jeszcze w Polsce?

  • Tak dokładnie tak jak Pani napisała :)Pociagami miedzy miasteczkami można na abono recurrente. Tylko po samej Barcelonie należy dokupić bilet na komunikację miejską np. T- casual

   • Czy kupując ten bilet (abono recurrente) w automacie trzeba podawać jakieś stacje początkowe/końcowe? Robiłem symulacje zakupu w aplikacji Renfe Cercanias i należy wskazać stacje, dlatego się zastanawiam jak to wygląda przy automacie, albo czy nie podać od Sant Vincens de Calders do Blanes i wówczas można jeździć wzdłuż całego wybrzeża na 6 stref wokół Barcelony?

    • W automacie zwykle stacje będa automatycznie wpisane, ale generalnie nie ważne co się tam wpisuje i tak można jezdzić wszędzie w obrebie 6 stref. Pozdrawiam

 24. Ekstra opisane,
  mam tylko jedno malutkie pytanie. Czy na bilecie miesięcznym T-Usual można jeździć autobusami nocnymi?

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię