ZAWSZE NA WAKACJACH

Muzea w Barcelonie nie należą do najtańszych, za wejście do większości z nich zapłacisz około 10-30 EUR. W związku z tym warto wspomnieć, że wiele z nich oferuje specjalne dni w które bilety są dla wszystkich bezpłatne lub sprzedawane po obniżonych cenach.

 Część atrakcji oferuje darmowe wejście raz w miesiącu, a część jest otwarta dla zwiedzających nieodpłatnie cyklicznie w konkretne dni tygodnia, jak np. Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC), Museu Picasso i Museu d’Història de Barcelona (MUHBA).

 Poniżej przygotowaliśmy listę miejsc, które oferują darmowe wejścia. Podrzucamy też kilka sposobów jak wejść za darmo lub po niższych cenach do tych najbardziej obleganych atrakcji w mieście. Jeśli dobrze się zorganizujesz możesz naprawdę sporo oszczędzić

– Bazylika Sagrada Familia

Sagrada Familia

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać, jeśli chcesz poczytać o niej więcej sprawdź nasz wpis. Niestety nie ma tu stałych dni darmowych, ale istnieje kilka sposobów żeby zapłacić za wejście mniej:

 • sprawdź czy nie ma akurat promocji Sagrada za pół ceny dla osób poniżej 30 roku życia lub dni otwartych z okazji jakiegoś ważnego barcelońskiego święta jak np. wrześniowe La Merce czy Święta. Przeważnie takie dni i godziny ze zniżką są specjalnie zaznaczone w kalendarzu na stronie
 • istnieje też opcja dla tych, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda msza w tej słynnej bazylice. W niedziele, zwykle o godzinie 9:00 odbywają się tu nabożeństwa międzynarodowe na które wejścia są bezpłatne (po mszy można zostać i dodatkowo zwiedzić kościół). Uwaga, miejsca są ograniczone i warto być wcześniej. Godzinę rozpoczęcia mszy możecie potwierdzić na stronie oficjalnej bazyliki.

– Camp Nou

UWAGA- chwilowo stadion jest w przebudowie ale Muzeum funkcjonuje normalnie. Stadion ukochanej katalońskiej drużyny planuje zwiedzić praktycznie każdy turysta, nawet ten który nie interesuje się piłką nożną. Jest to po prostu jedno z takich miejsc w Barcelonie, które mają moc przyciągania. Bilety drożeją z roku na rok a darmowe zwiedzanie jest praktycznie niemożliwe.

W tej chwili podstawowy bilet do muzeum kosztuje około 30EUR

 • na stadion można wejść za darmo podczas prezentacji nowych zawodników, ale niestety nie ma gwarancji, że będzie taka okazja w trakcie Twojej wizyty.
 • jeśli zależy Ci na wejściu do muzeum Camp Nou a nie chcesz przepłacać odezwij się do nas. Muzem często oferuje bilety za pół ceny ze zniżkami np. z Groupona Więcej informacji TUTAJ

MUZEA DARMOWE W KAŻDY DZIEŃ OTWARCIA:

– El Born Centre de Cultura y Memoria 

Mercat Born Najlepsze darmowe atrakcje Barcelony
Mercat Born fot. Marta

To kompleks historyczno – kulturalny w zrekonstruowanym rynku miejskim, możecie tu zobaczyć pozostałości archeologiczne od czasów rzymskich do początków XVIII wieku, El Born

Adres: Plaça Comercial, 12, Ciutat Vella, 08003 Barcelona

Oficjalna strona: http://elbornculturaimemoria.barcelona.cat/| Mapka 

– La Virreina Centre de la Imatge

Centrum wystaw i wydarzeń związanych ze sztuką wizualną.

Adres: La Rambla, 99, Ciutat Vella, 08002 Barcelona

Oficjalna strona: https://ajuntament.barcelona.cat/lavirreina/en| Mapka 

– MUHBA Temple d’August

Pozostałości Świątyni z okresu rzymskiego, ukryte w jednej z zabytkowych kamienic na Dzielnicy Gotyckiej.

Adres: C/ del Paradís, 10, Ciutat Vella, 08002 Barcelona

Oficjalna strona: https://www.barcelona.cat/museuhistoria/| Mapka 

 

MUZEA DARMOWE W KAŻDĄ NIEDZIELĘ:

(Większość po godzinie 15:00)

– Museu d’Història de Barcelona (MUHBA)

Otwarte zaraz po wojnie domowej w 1943 r. Muzeum Historii Barcelony (MUHBA) pokazuje między innymi jak wyglądało życie w Barcelonie w czasach kiedy była kolonią rzymską Barcino. Muzeum mieści się w imponującym kompleksie pałacowym Palau Reial Major, który w przeszłości pełnił rolę siedziby hrabiów Barcelony i królów Aragonii.

 Ceny biletów na co dzień to 8 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą niedzielę od godz. 15.00 do zamknięcia oraz cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Plaza del Rey, s/n, 08002 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: museuhistoria.bcn.cat | Mapka 

– Museu Marítim de Barcelona

Muzeum Marítim mieści się w Drassanes Reials de Barcelona (Stocznie Królewskie), w świetnie zachowanym budynku z czasów gotyku. To fascynujące miejsce, gdzie można odkryć bogactwo morskiej historii regionu poprzez różnorodne eksponaty, modele statków i historyczne artefakty. Zlokalizowane w dawnym arsenale morskim, muzeum oferuje unikalną podróż przez dziedzictwo morskie Katalonii.

Z pomocą audio przewodnika, map, pokazów multimedialnych oraz modeli możesz zobaczyć jak techniki nawigacji oraz budowania statków zmieniły się na przestrzeni czasu.

Wejście daje też opcję zobaczenia pięknego szkunera Santa Eulàlia z 1917 zacumowanego w pobliskim Moll de la Fusta (trzeba dopłacić kilka EUR ekstra).

Ceny biletów na co dzień to około 10 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 oraz w dniach 18.05 i 24.09. Bilety kupuje się na miejscu.

Adres: Av. de les Drassanes s/n, 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.mmb.cat | Mapka

– Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB)

Największe w Hiszpanii centrum kultury zlokalizowane jest na barcelońskim Ravalu. Znajduje się w wybudowanym w 1802 roku przy średniowiecznym klasztorze Casa de la Caritat, który kiedyś służył jako przytułek dla ubogich. Po przebudowie część oryginalnego budynku pozostała niezmieniona, druga jest natomiast stworzona w bardzo współczesnych stylu. Centrum skoncentrowane jest na Barcelonie i współczesnej kulturze miejskiej.

Ceny biletów na co dzień to około 8 EUR.

Wejście darmowe w niedziele od 15:00 do 20:00 oraz w dniach 12.02, 17.05 (Noc Muzeów), 18.05 i 24.09. KONIECZNA REZERWACJA BILETU ONLINE.

 Adres: Montalegre, 5, 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.cccb.org | Mapka

– Museu Frederic Marès

źródło https://visitmuseum.gencat.cat/es/

Muzeum Frederic Marès to muzeum sztuki i rzeźby. Frederic Marès sam był rzeźbiarzem i kolekcjonerem. W swoich zbiorach poza rzeźbami zbierał też przedmioty z życia codziennego oraz sprzęt fotograficzny.

 Ceny biletów na co dzień to około 5 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia oraz cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Plaça de Sant Iu, 5-6, 08002 Barcelona

Oficjalna strona: www.museumares.bcn.cat | Mapka

– Museu de la Música

Muzeum Muzyki w Barcelonie  pokazuje kolekcję instrumentów muzycznych z całego świata. Zwiedzający mogą eksplorować unikalne brzmienia, dowiedzieć się o ewolucji instrumentów, a także zanurzyć się w różnorodności gatunków muzycznych, co czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym dla miłośników muzyki i historii.

 Ceny biletów na co dzień to około 5 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz od 18:00 do zamknięcia w czwartki. Także w dniach 12.02, 18.05, 21.06, 24.09 i 22.11.

 Adres: L’Auditori, Carrer de Lepant, 150, 08013 Barcelona

Oficjalna strona: www.museumusica.bcn.es | Mapka

– Museu Blau – Muzeum Nauk Przyrodniczych

Muzeum Blau to centrum nauki o przyrodzie, znajduje się w bardzo ciekawym budynku zaprojektowanym przez szwajcarskich architektów Jacquesa Herzoga i Pierre’a de Meuron.

Oficjalnie znane jako Museu de Ciències Naturals de Barcelona, to muzeum przyrodnicze w Barcelonie. Prezentuje ekspozycje z dziedziny nauk przyrodniczych, skupiając się na różnorodności biologicznej, geologicznej i paleontologicznej. Zwiedzający mogą podziwiać skamieniałości, minerały, a także uczestniczyć w interaktywnych prezentacjach, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla entuzjastów nauki i przyrody.

 Ceny biletów na co dzień to około 6 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dni 12.02, 18.05 i 24.09.

 Adres: Carrer de Leonardo Da Vinci, 4, 08019 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.museublau.bcn.cat | Mapka

– Museu del Disseny de Barcelona (Muzeum Designu)

źródło https://www.dissenyhub.barcelona

Muzeum Designu w Barcelonie to nie tylko przestrzeń pełna inspirujących projektów, ale także podróż przez ewolucję wzornictwa. Znajdziesz tu unikalne eksponaty, które rzucają światło na kreatywność i innowacje w świecie designu.

Ceny biletów na co dzień to około 6 EUR.

Wejście darmowe w niedziele od 15:00 do 20:00, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca. Oraz w dniach 12.02, 24.09.

 Adres: Pl. de les Glòries Catalanes, 37-38, Sant Martí, 08018 Barcelona

Oficjalna strona: https://www.dissenyhub.barcelona/en/ | Mapka

– Castell de Montjuïc

Wzgórze Montjuïc

Zamek na szczycie wzgórza Montjuïc to fortyfikacja z XVII wieku, mieści się 173 m n.p.m. i można z niego podziwiać 360º widoki na Barcelonę. Zamek wiele razy był wykorzystywany do bombardowania przeciwnych armii, do 1960 r. służył również jako więzienie wojskowe, po czym został oddany miastu jako baza wojskowa. Trzy lata później Franco otworzył w nim muzeum broni. W 2007 r. zamek przeszedł na własność Rady Miasta Barcelona i do dzisiaj mieści się w nim muzeum, do którego możesz wejść zupełnie za darmo w każdą niedzielę po godzinie 15:00 aż do zamknięcia oraz cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca.

 Ceny biletów na co dzień to około 5 EUR.

Adres: Ctra. de Montjuïc, 66, 08038 Barcelona

Oficjalna strona: www.ajuntament.barcelona.cat/castelldemontjuic/en | Mapka

– El Museu Etnològic i de Cultures del Món 

Muzeum poświęcone jest różnorodności kulturowej świata. Znajdziesz tu unikalne zbiory etnograficzne i wystawy tematyczne. Muzeum ma dwie lokalizacje, na dzielnicy E Born oraz na Wzgórzu Montjuic.

El Born: Wejście darmowe w niedziele od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca. Oraz w dniach 12.02, 24.09.

Montjuic: Cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres El Born : C/ de Montcada, 12, Via 14, Ciutat Vella

Adres Montjuic: Passeig de Santa Madrona, 16, Sants-Montjuïc, 08038 Barcelona

Oficjalna strona: https://www.barcelona.cat/museu-etnologic-culturesmon/en/

– Jardí Botànic de Barcelona

Ogród Botaniczny w Barcelonie położony jest na wzgórzu Montjuïc, niedaleko stadionu olimpijskiego. Znajdują się tu kolekcje roślin endemicznych, rzadkich gatunków oraz eksponaty związane z florą charakterystyczną dla tego regionu, co czyni ogród ciekawym miejscem dla miłośników botaniki.

 Ceny biletów na co dzień to okołom 4 EUR.

Wejście do niego jest darmowe w każdą niedzielę od godz. 15:00 do zamknięcia, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 12.02, 18.05 i 24.09.

 Adres: Carrer del Doctor Font i Quer, 2, 08038 Barcelona

Oficjalna strona: www.jardibotanic.bcn.cat | Mapka

– Parc del Laberint d’Horta

To jeden z najstarszych parków w Barcelonie, zaprojektowany w stylu neoklasycznym, z pięknymi alejami, fontannami i plenerowymi rzeźbami. Centralnym punktem jest labirynt z żywopłotów.

Wejście do niego jest darmowe w każdą niedzielę od godz. 15:00 do zamknięcia oraz cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Passeig dels Castanyers, 1, Horta-Guinardó, 08035 Barcelona

Oficjalna strona: https://guia.barcelona.cat/detall/parc-del-laberint-d-hort| Mapka

MUZEA DARMOWE W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA:

(Całodniowe)

– Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC)

MNAC oferuje kolekcje sztuki z czasów romańskich, gotyku, renesansu oraz baroku jak również kolekcje z XIX oraz XX wieku. Muzeum mieści się w Palau Nacional na wzgórzu Montjuic  i  można z niego podziwiać imponujące widoki na Plaça d’Espanya i centrum miasta.

Ceny biletów na co dzień to około 12 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą sobotę po godzinie 15:00, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 11, 24.09 i 18.05. UWAGA – darmowy bilet trzeba wcześniej zarezerwować na stronie muzeum o TU.

Adres: Palau Nacional, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.mnac.cat | Mapka

– Museu Picasso Barcelona

Otwarte w 1963, Museu Picasso posiada w swojej kolekcji wiele prac artysty, głównie z jego wczesnych lat studiów.

 Ceny biletów na co dzień to 12 EUR.

Wejście jest darmowe w każdy czwartek od 18.00 do 21.30 oraz przez cały dzień w pierwszą niedzielę każdego miesiąca od 9.00 do 19.00, jak również w niektóre okoliczne święta.

UWAGA! Darmowe bilety do muzeum należy zarezerwować z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie muzeum. Rezerwacje uruchamiane są w poniedziałki, a zasada jest prosta – kto pierwszy ten lepszy. REZERWUJ

 Adres: Carrer Montcada, 15-23, 08003 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.museupicasso.bcn.cat | Mapka

– Palau Güell

Zlokalizowana przy Ramblach na dzielnicy Raval posiadłość zaprojektowana przez architekta Antoniego Gaudiego oferuje darmowe wejścia dla zwiedzających :

 • Pierwsza niedziela każdego miesiąca:
 • 12 lutego
 • 23 kwietnia
 • 11 września
 • 24 i 25 września
 • 15 grudnia

UWAGA! Darmowe bilety do muzeum należy zarezerwować z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie muzeum. Rezerwacje uruchamiane są około tydzień wcześniej, a zasada jest prosta – kto pierwszy ten lepszy.

Więcej o Pałacu piszemy >TUTAJ.

Ceny biletów na co dzień to 12 EUR.

 Adres: Carrer Nou de la Rambla, 3-5, 08001 Barcelona

palauguell.cat | Mapka

– Museo Olímpico y del Deporte Joan Antoni Samaranch

Muzeum Olimpijskie w Barcelonie prezentuje historię Letnich Igrzysk Olimpijskich 1992, oferując fascynujące eksponaty i wyjątkową podróż przez to ważne wydarzenie sportowe.Oficjalna strona:

Wejście jest darmowe przez cały dzień w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

Ceny biletów na co dzień to około 6 EUR.

 Adres: Av. de l’Estadi, 60, Sants-Montjuïc, 08038 Barcelona

https://www.museuolimpicbcn.cat/es/| Mapka

– Museu d’Història de Catalunya

Muzeum historii Katalonii znajduje się w na starym mieście przy Porcie Vell. Wybudowany między 1894 a 1900 Palau de Mar, budynek siedziby muzeum, to jedyny oryginalny magazyn handlowy, jaki przetrwał w porcie.

Miejsce prezentuje ewolucję regionu Katalonii na przestrzeni wieków. Poprzez interaktywne wystawy, dokumenty historyczne i multimedia, muzeum oferuje pełne zanurzenie się w katalońską historię, kulturę i dziedzictwo społeczne.

 Ceny biletów na co dzień to 6,5 EUR.

Wejście jest darmowe w pierwszą niedzielę miesiąca w godz: 10:00 – 14:30 oraz w dniach 12.02, 23.04,18.05, 11.09 i 24.09.

 Adres: Palau de Mar, Plaça de Pau Vila, 3, 08003 Barcelona

Oficjalna strona: www.en.mhcat.cat | Mapka

– Museo de Arqueología de Cataluña MAC

Muzeum Archeologiczne w Barcelonie, zlokalizowane jest na wzgórzu Montjuïc. Prezentuje  eksponaty związane z historią Katalonii, obejmujące okres od starożytności do średniowiecza. Eksponaty to m.in. rzymskie pozostałości, przedmioty codziennego użytku i średniowieczne zabytki, tworząc obraz rozwoju kultury i społeczeństwa w tym regionie.

Wejście jest darmowe przez cały dzień w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

Ceny biletów na co dzień to około 7 EUR.

 Adres: Passeig de Santa Madrona, 39, Sants-Montjuïc, 08038 Barcelona

http://www.macbarcelona.cat/| Mapka

Museu d’Art Contemporani de Barcelona (MACBA).

Ceny biletów na co dzień to 10 EUR.

Wejście darmowe w soboty od 16:00 do 20:00. Tymczasowe wystawy w MACBA są darmowe w ich Dni Otwarcia. Konieczna rezerwacja biletu ONLINE – MACBA Saturdays.

 Adres: Plaça dels Àngels, 1 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.macba.cat/en/ | Mapka

UWAGI:

 • Przy rezerwacji online darmowe bilety zwykle oznaczone są jako – FREE ADMISSION DAY
 • Pamiętaj, że większość muzeów jest zamknięta w poniedziałki.
 • Niektóre muzea oferują bezpłatne wejścia w wybrane specjalne dni lub okresy świąteczne. Warto śledzić oficjalne strony internetowe, aby dowiedzieć się o konkretnych terminach i aktualnych warunkach darmowych wejść.

W KATALONII TAKIE DATY TO:

 • 12 lutego, Dzień Św. Eulalii
 • 23 kwietnia, Dzień św. Jerzego
 • 18 maja, Międzynarodowy Dzień Muzeów
 • 11 września, Narodowy Dzień Katalonii
 • 24 września, La Mercè
 • 22 i 23 października, 24H Open House

Na naszej stronie unikamy jak ognia spersonalizowanych reklam. Zależy nam aby nasz kontent był przede wszystkim pomocny. Jeśli uznasz, że w jakiś sposób pomogliśmy Ci  w zaplanowaniu zwiedzania Barcelony, możesz nas wesprzeć przez postawienie nam symbolicznej kawy. W zamian dostaniesz od nas Mapkę miasta z naszymi ulubionymi miejscami w stolicy Katalonii.  To co? Idziemy na wspólna kawę?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

3 KOMENTARZE

 1. Czy potwierdziliście, że wstęp do MACBA jest darmowy w niedzielę? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Jeżeli macie źródło to się podzielcie!

  • Piotrek, MACBA, tak jak napisaliśmy oferuje jedynie darmowe wejścia na tymczasowe wystawy w ich Dni Otwarcia. Pozdrawiamy

 2. szybka i profesjonalna pomoc. Kupiłam bilety na Camp Nou taniej o 10euro niż na stronie oficjalnej(bilet normalny plus dziecko lat 9). Pan Adrian odpowiada na maile bardzo szybko i szczegółowo udziela informacji. Podpowiedział mi jeszcze jak taniej poruszać się po Barcelonie, mimo że nie pytałam. Polecam w 100%. Na pewno skorzystam też z wycieczek, które oferują.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię