W Katalonii nie zawsze świeci słońce, a niebo jest błękitne. Wiem, wiem – też nad tym ubolewamy. Tym bardziej, że najlepsze miesiące do odwiedzania Barcelony naszym zdaniem to chwilę przed sezonem – kwiecień, maj i czerwiec i zaraz po – październik i listopad. I zdarzają się wtedy dni, w które pada deszcz – całkiem niedaleko Barcelony mamy góry, więc to nic dziwnego. Na szczęście opady rzadko idą w parze z niską temperaturą, więc nie przeszkadza aż tak bardzo. Tym bardziej, że Barcelona nawet w deszczu oferuje masę ciekawych atrakcji. W tym poście zebrałem te naszym zdaniem najciekawsze. A więc do rzeczy. Co robić gdy pogoda nie dopisuje?

1ZWIEDZAJ MUZEA I DOMY GAUDIEGO

Barcelońskie muzea nie są może najlepsze na świecie, bogatsze zbiory ma na przykład Londyn, Paryż czy Florencja. Ale chociażby Muzeum Picassa powinien odwiedzić każdy szanujący się fan malarza. Warto odwiedzić też Muzeum Sztuki Katalońskiej czyli MNAC, czy Muzeum Historii Barcelony MUHBA. Oprócz samych muzeów zobaczyć można też od wewnątrz wiele z domów zaprojektowanych przez Gaudiego. Oprócz najbardziej znanych Casa Batllo i Casa Mila polecamy także wybrać się do Palau Güell, Casa Vicens czy wybrać się do niesamowitej Torre Bellesguard, o której więcej niedługo.

Wróć

3 KOMENTARZE

  1. Bus Turistic kosztuje tyle co 2h spacer z przewodnikiem, a jeździć można cały dzień, więc czy na pewno jest bardzo drogo?

    • To zależy od tego czy ktoś przy okazji chce się też czegoś dowiedzieć od przewodnika czy tylko dostać się z punktu A do B, u nas w cenie biletu na osobę mamy 3/4 godzinną wycieczkę po Barcelonie pieszą lub rowerową. Podsumowując według nas bus jest drogi, ale jeśli ktoś ma większy budżet to może być fajną rozrywką. Pozdrawiamy

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię