Muzea w Barcelonie nie należą do najtańszych, za wejście do większości z nich zapłacisz około 10-30 EUR. W związku z tym warto wspomnieć, że wiele z nich oferuje specjalne dni w które bilety są dla wszystkich bezpłatne lub w mocno obniżonych cenach.

 Część atrakcji oferuje darmowe wejście raz w miesiącu, a część jest otwarta dla zwiedzających nieodpłatnie w każdą niedzielę lub sobotę, jak np. Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC), Museu Picasso i Museu d’Història de Barcelona (MUHBA).

 Poniżej przygotowaliśmy listę miejsc, które cyklicznie oferują darmowe wejścia. Podrzucamy też kilka sposobów jak wejść za darmo lub po niższych cenach do tych najbardziej obleganych atrakcji w mieście. Wystarczy dobrze się zorganizować i oszczędzić nawet powyżej 100EUR na jednym zwiedzającym!

Sagrada Familia

1Bazylika Sagrada Familia

 

Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać, jeśli chcesz poczytać o niej więcej sprawdź nasz wpis. Niestety nie ma tu stałych dni darmowych, ale istnieje kilka sposobów żeby zapłacić za wejście mniej:

  • zarezerwuj swój bilet z dużym wyprzedzeniem, może uda Ci się wtedy dostać najtańszą wersję biletu za 20EUR (dostępne w godzinach popołudniowych)
  • sprawdź czy nie ma akurat promocji Sagrada za pół ceny dla osób poniżej 30 roku życia lub dni otwartych z okazji jakiegoś ważnego barcelońskiego święta jak np. wrześniowe La Merce. Przeważnie takie dni i godziny ze zniżką są specjalnie zaznaczone w kalendarzu na stronie
  • ostatnia wersja to opcja dla tych, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda msza w tej słynnej bazylice. W niedziele o 9:00 odbywają się tu nabożeństwa na które wejścia są oczywiście bezpłatne (po mszy można zostać i dodatkowo zwiedzić kościół)
  • W tej chwili ze względu na regulacje post COVID-19 wpuszczane jest tylko 125 osób.

2Camp Nou

Stadion ukochanej katalońskiej drużyny planuje zwiedzić praktycznie każdy turysta, nawet ten który nie interesuje się piłką nożną. Jest to po prostu jedno z takich miejsc w Barcelonie, które mają moc przyciągania. Bilety drożeją z roku na rok a darmowe zwiedzanie jest praktycznie niemożliwe.

W tej chwili podstawowy bilet do muzeum kosztuje około 28EUR

  • na stadion można wejść za darmo podczas prezentacji nowych zawodników, ale niestety nie ma gwarancji, że będzie taka okazja w trakcie Twojej wizyty
  • jeśli zależy Ci na wejściu do muzeum Camp Nou a nie chcesz przepłacać odezwij się do nas. Mamy bilety w obniżonych cenach (nawet do 20% taniej niż na oficjalnej stronie) Więcej informacji TUTAJ

3Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC)

MNAC oferuje kolekcje sztuki z czasów romańskich, gotyku, renesansu oraz baroku jak również kolekcje z XIX oraz XX wieku. Muzeum mieści się w Palau Nacional na wzgórzu Montjuic  i  można z niego podziwiać imponujące widoki na Plaça d’Espanya i centrum miasta.

Ceny biletów na co dzień to 12 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą sobotę po godzinie 15:00, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 11, 24.09 i 18.05.

Adres: Palau Nacional, Parc de Montjuïc, s/n, 08038 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.mnac.cat | Mapka

4Hospital de Sant Pau

Szpital św. Pawła to dzieło jednego z najbardziej znanych architektów Barcelony – Lluisa Domènecha i Montanera ulokowane w modernistycznej dzielnicy Eixample.

 Ceny biletów na co dzień to 15 EUR.

Wejście jest darmowe cały dzień w każdą  pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 12.02, 23.05, 08.05 i 24.09.

Adres: Carrer de Sant Quintí, 89, 08026 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: http://santpaubarcelona.org/ | Mapka

5Castell de Montjuïc

Zamek na szczycie wzgórza Montjuïc to fortyfikacja z XVII wieku, mieści się 173 m n.p.m. i można z niego podziwiać 360º widoki na Barcelonę. Zamek wiele razy był wykorzystywany do bombardowania przeciwnych armii, do 1960 r. służył również jako więzienie wojskowe, po czym został oddany miastu jako baza wojskowa. Trzy lata później Franco otworzył w nim muzeum broni. W 2007 r. zamek przeszedł na własność Rady Miasta Barcelona i do dzisiaj mieści się w nim muzeum, do którego możesz wejść zupełnie za darmo w każdą niedzielę po godzinie 15:00 aż do zamknięcia.

 Ceny biletów na co dzień to 5 EUR.

Adres: Ctra. de Montjuïc, 66, 08038 Barcelona

Oficjalna strona: www.ajuntament.barcelona.cat/castelldemontjuic/en | Mapka

6Museu Picasso Barcelona

Otwarte w 1963, Museu Picasso posiada w swojej kolekcji wiele prac artysty, głównie z jego wczesnych lat studiów. Więcej o muzeum piszemy >TUTAJ

 Ceny biletów na co dzień to 12 EUR.

Wejście jest darmowe w każdy czwartek od 18.00 do 21.30 oraz przez cały dzień w pierwszą niedzielę każdego miesiąca od 9.00 do 19.00, jak również w niektóre okoliczne święta tj. w Wigilię, Sylwestra oraz 5. stycznia.

UWAGA! Darmowe bilety do muzeum należy zarezerwować z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie muzeum. Rezerwacje uruchamiane są w poniedziałki, a zasada jest prosta – kto pierwszy ten lepszy.

 Adres: Carrer Montcada, 15-23, 08003 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.museupicasso.bcn.cat | Mapka

7Museu d’Història de Barcelona (MUHBA)

Otwarte zaraz po wojnie domowej w 1943 r. Muzeum Historii Barcelony (MUHBA) pokazuje między innymi jak wyglądało życie w Barcelonie w czasach kiedy była kolonią rzymską Barcino. Więcej o muzeum piszemy >TUTAJ.

 Ceny biletów na co dzień to 8 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą niedzielę od godz. 15.00 do zamknięcia oraz cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Plaza del Rey, s/n, 08002 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: museuhistoria.bcn.cat | Mapka

8Palau Güell

Zlokalizowana przy Ramblach na dzielnicy Raval posiadłość zaprojektowana przez architekta Antoniego Gaudiego oferuje darmowe wejścia dla zwiedzających w pierwszą niedzielę każdego miesiąca.

UWAGA! Darmowe bilety do muzeum należy zarezerwować z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie muzeum. Rezerwacje uruchamiane są około tydzień wcześniej, a zasada jest prosta – kto pierwszy ten lepszy.

Więcej o Pałacu piszemy >TUTAJ.

Ceny biletów na co dzień to 12 EUR.

 Adres: Carrer Nou de la Rambla, 3-5, 08001 Barcelona

Oficjalna strona: palauguell.cat | Mapka

9Museu Marítim de Barcelona

Muzeum Marítim mieści się w Drassanes Reials de Barcelona (metro Drassanes), w świetnie zachowanym budynku z czasów gotyku.

Z pomocą audio przewodnika, map, pokazów multimedialnych oraz modeli możesz zobaczyć jak techniki nawigacji oraz budowania statków zmieniły się na przestrzeni czasu.

Wejście daje też opcję zobaczenia pięknego szkunera Santa Eulàlia z 1917 zacumowanego w pobliskim Moll de la Fusta.

Ceny biletów na co dzień to 7 EUR + 3 EUR za obejrzenie szuknera .

Wejście jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 oraz w dniach 18.05 i 24.09.

Adres: Av. de les Drassanes s/n, 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.mmb.cat | Mapka

10Museu d’Història de Catalunya

Muzeum historii Katalonii znajduje się w na starym mieście przy Porcie Vell. Wybudowany między 1894 a 1900 Palau de Mar, budynek siedziby muzeum, to jedyny oryginalny magazyn handlowy, jaki przetrwał w porcie.

 Stałe zbiory muzeum są związane z historią Katalonii jako narodu i zachowanego dziedzictwa kulturowego. Ekspozycją stałą są: prehistoria, narodziny narodu, wystawa o złotym wieku Korony Katalonii i Aragonii lub głównych wydarzeniach związanych z imperium. Częścią stałej ekspozycji jest również współczesny obraz Katalonii.

 Ceny biletów na co dzień to 6,5 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą ostatnią środę miesiąca oraz w dniach 12.02, 23.04,18.05, 11.09 i 24.09.

 Adres: Palau de Mar, Plaça de Pau Vila, 3, 08003 Barcelona

Oficjalna strona: www.en.mhcat.cat | Mapka

11Jardí Botànic de Barcelona

Ogród Botaniczny w Barcelonie położony jest na wzgórzu Montjuïc, niedaleko stadionu olimpijskiego. Jeśli jesteś fanem botaniki, znajdziesz tu aż 14 hektarów śródziemnomorskiej roślinności.

 Ceny biletów na co dzień to 3,5 EUR.

Wejście do niego jest darmowe w każdą niedzielę od godz. 15:00 do zamknięcia, cały dzień w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 12.02, 18.05 i 24.09.

 Adres: Carrer del Doctor Font i Quer, 2, 08038 Barcelona

Oficjalna strona: www.jardibotanic.bcn.cat | Mapka

12Centre de Cultura Contemporània de Barcelona (CCCB)

Największe w Hiszpanii centrum kultury zlokalizowane jest na barcelońskim Ravalu. Znajduje się w wybudowanym w 1802 roku przy średniowiecznym klasztorze Casa de la Caritat, który kiedyś służył jako przytułek dla ubogich. Po przebudowie część oryginalnego budynku pozostała niezmieniona, druga jest natomiast stworzona w bardzo współczesnych stylu. Centrum skoncentrowane jest na Barcelonie i współczesnej kulturze miejskiej.

Ceny biletów na co dzień to 8 EUR.

Wejście darmowe w niedziele od 15:00 do 20:00 oraz w dniach 12.02, 17.05 (Noc Muzeów), 18.05 i 24.09.

 Adres: Montalegre, 5, 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.cccb.org | Mapka

13Museu Frederic Marès

Muzeum Frederic Marès to muzeum sztuki i rzeźby. Frederic Marès sam był rzeźbiarzem i kolekcjonerem. W swoich zbiorach poza rzeźbami zbierał też przedmioty z życia codziennego oraz sprzęt fotograficzny.

 Ceny biletów na co dzień to 4,20 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia oraz cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Plaça de Sant Iu, 5-6, 08002 Barcelona

Oficjalna strona: www.museumares.bcn.cat | Mapka

14Museu de la Música

Muzeum Muzyki w Barcelonie  pokazuje kolekcję instrumentów muzycznych z całego świata.

 Ceny biletów na co dzień to 5 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 12.02, 18.05, 21.06, 24.09 i 22.11.

 Adres: L’Auditori, Carrer de Lepant, 150, 08013 Barcelona

Oficjalna strona: www.museumusica.bcn.es | Mapka

15CosmoCaixa Muzeum Nauki

Muzeum Nauki Cosmo Caixa pokazuje eksponaty związane ze środowiskiem, naturą, nauką oraz kosmosem. Fajna atrakcja dla dzieciaków.

 Ceny biletów na co dzień to 3 EUR.

Wejście jest darmowe w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

 Adres: Carrer d’Isaac Newton, 26, 08022 Barcelona

Oficjalna strona: obrasocial.lacaixa.es | Mapka

16Museu Blau

Muzeum Blau to centrum nauki o przyrodzie, znajduje się w bardzo ciekawym budynku zaprojektowanym przez szwajcarskich architektów Jacquesa Herzoga i Pierre’a de Meuron. Więcej o tym muzeum piszemy >TUTAJ.

 Ceny biletów na co dzień to 6 EUR.

Wejście do muzeum jest darmowe w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dni 12.02, 18.05 i 24.09.

 Adres: Carrer de Leonardo Da Vinci, 4, 08019 Barcelona, Spain

Oficjalna strona: www.museublau.bcn.cat | Mapka

17El Born Centre Cultural

Punkt archeologiczny znany jako Ciutat del Born to stała wystawa pokrywająca trzy wieki historii. Jest to unikalna i wyjątkowa przestrzeń gdzie pod strukturą charakterystycznego dziewiętnastowiecznego rynku o żelaznej konstrukcji znajdziesz Barcelonę jako prosperujące miasto z 1700 roku. Opisane jest również oblężenie jakie miasto poniosło w 1714 roku kiedy to Katalonia została pozbawiona swojej autonomii.

Wejście do centrum jest darmowe lecz na punkt archeologiczny oraz wystawy wymagane jest kupno biletu. Ta opcja jest darmowa w każdą niedzielę od 15:00 do zamknięcia, cały dzień w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w dniach 12.02, 18.05, 11,24.09 i 30.11.

 Adres: Plaça Comercial, 12, 08003 Barcelona

Oficjalna strona: www.elbornculturaimemoria.barcelona.cat | Mapka

18Museu d’Art Contemporani de Barcelona (MACBA).

Ceny biletów na co dzień to 10 EUR.

Wejście darmowe w soboty od 16:00 do 20:00. Tymczasowe wystawy w MACBA są darmowe w ich Dni Otwarcia.

 Adres: Plaça dels Àngels, 1 08001 Barcelona

Oficjalna strona: www.macba.cat/en/ | Mapka

19Casa Vicens

Ten emblematyczny budynek na dzielnicy Gracia to pierwszy poważny projekt mieszkalny Antoniego Gaudiego. Przez wiele lat jego drzwi były zamknięte dla zwiedzających. Po remoncie w 2018 roku każdy może obejrzeć jego niesamowite wnętrza.

Ceny biletów na co dzień to 16 EUR.

W każdy poniedziałek możesz kupić bilety po obniżonych cenach za 10EUR.

UWAGA! Tańsze bilety do muzeum należy zarezerwować z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie muzeum. Zasada jest prosta – kto pierwszy ten lepszy.

Oficjalna strona: casavicens.org

 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Ci lepiej zaplanować swoją wycieczkę a oszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na jakieś dobre tapasy z kuflem zimnej Estrelli 🙂

3 KOMENTARZE

  1. Czy potwierdziliście, że wstęp do MACBA jest darmowy w niedzielę? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Jeżeli macie źródło to się podzielcie!

    • Piotrek, MACBA, tak jak napisaliśmy oferuje jedynie darmowe wejścia na tymczasowe wystawy w ich Dni Otwarcia. Pozdrawiamy

  2. szybka i profesjonalna pomoc. Kupiłam bilety na Camp Nou taniej o 10euro niż na stronie oficjalnej(bilet normalny plus dziecko lat 9). Pan Adrian odpowiada na maile bardzo szybko i szczegółowo udziela informacji. Podpowiedział mi jeszcze jak taniej poruszać się po Barcelonie, mimo że nie pytałam. Polecam w 100%. Na pewno skorzystam też z wycieczek, które oferują.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię