ZAWSZE NA WAKACJACH

Barcelona Encants – Bellcaire Fira, istnieje od ponad siedmiu wieków i jest jednym z najstarszych rynków w Europie. Jego początki sięgają XIII wieku.

W swojej ponad 750-letniej historii był on przenoszony w różne części miasta. Od 2013 roku znajduje się w obecnej lokalizacji przy Carrer de los Castillejos na dzielnicy Eixample między wieżowcem Torre Agbar, a Teatrem Narodowym.

Największe wrażenie robi spektakularna konstrukcja dachu pokrytego lustrami, które odzwierciedlają wszystkie codzienne aktywności na rynku i odbijają też widoki na miasto.

Jedną z głównych atrakcji rynku jest aukcja publiczna. Warto zaznaczyć że jest to jedyny targ w Europie, który nadal stosuje taki typ sprzedaży.

Tygodniowo przewija się tędy około 100 tysięcy kupujących.

Można znaleźć  tu wszelkiego rodzaju stare i nowe produkty z branży elektronicznej ale też wyroby rzemieślnicze, antyki, ubrania nowe i używane, książki, starodruki, dekoracje wnętrz i wiele innych.

Wejście na rynek jest darmowe.

Rynek otwarty jest w poniedziałki, środy piątki i soboty między 9:00 rano a 20:00 wieczorem. Aukcje odbywają się w te same dni przed otwarciem w godzinach 7.30 – 8:30 rano.

Do rynku Encants najprościej dojechać czerwoną linią metra L1 z Placa Espanya lub Urquinaona na przystanek Glòries i tramwajem T4 z okolicy Parku Ciutadella na przystanek Glòries.

SPRAWDŹ NA MAPCE

PRZEGLĄD RECENZJI
NASZA OCENA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
encants-pchli-targcentralna lokalizacja, możliwość kupienia praktycznie wszystkiego, ciekawa atrakcja dla wszystkich którzy lubią targi i nowoczesną architekturę

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię