ZAWSZE NA WAKACJACH

Jak co roku, na początku lutego Barcelończycy świętować będą Festiwal św. Eulalii. Jest ona patronką miasta oraz barcelońskiej katedry a także przewoźników, żeglarzy i marynarzy.

Według lokalnych opowieści w IV w. trzynastoletnia Eulalia została zamordowana przez Rzymian za wyznawanie wiary chrześcijańskiej. Jej ciało spoczywa w katedralnej krypcie pod ołtarzem. Jako symbol jej niewinności w przykościelnych krużgankach znajduje się trzynaście białych gęsi które dumnie bronią pięknej gotyckiej fontanny.

W trakcie święta Eulalii możesz zobaczyć wszystkie najbardziej popularne katalońskie tradycje: bieg z ogniem, paradę gigantów, ludzkie wieże, tańczenie sardany i wiele innych, a nocą odbędzie się coś dla fanów łódzkiego festiwalu Light Move, sławny już pokaz świateł LLUM BCN. Postanowiliśmy wymienić kilka z tych największych, najważniejszych wydarzeń nadchodzących dni.

Ekspozycja gigantów w Palau de la Virreina

  •  niedziela 1-9 luty od godz. 10:00 do 20:00

 Els correfocs czyli tzw. bieg z ogniem

  • Bieg Santa Eulalia, sobota 08.02 godz. 20.15 z Plaça Nova do Plaça Jaume

*w czasie biegu uważaj na ciuchy, iskry mogą Ci je zniszczyć

Pokaz ludzkich wież

  • niedziela 09.02 od godz. 11:00 Plaça Sant Jaume

Targi rękodzieła i tradycyjnego regionalnego jedzenia.

  • plac katedralny od piątku do soboty w godzinach 10-21

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM> 

Festiwal pokazów świetlnych LLUM BCN Poblenou

Jeśli chodzi o festiwal światła LLum Bcn to musisz sobie zerknąć na poniższy program. Pokazy skupią się w tym roku na dzielnicy Poble Nou.

ZOBACZ PROGRAM> 

Jeśli masz jakieś pytania to pisz w komentarzach czy w wiadomości do nas, jak zwykle służymy pomocą 😉

2 KOMENTARZE

  1. Kupiliśmy za pośrednictwem Pana Adriana bilety na mecz oraz do muzeum na stadionie. Wszystkim mogę z czystym sumieniem polecić tę stronę. Świetny kontakt, transakcje przebiegały sprawnie i zgodnie z umową. Dziękujemy Panie Adrianie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię