ZAWSZE NA WAKACJACH

Jest takie miejsce w Barcelonie, które dosyć rzadko pojawia się w przewodnikach turystycznych a na nas zrobiło spore wrażenie. To miejsce to Hospital de Sant Pau, czyli szpital św. Pawła. Ulokowane w modernistycznej dzielnicy Eixample dzieło jednego z najbardziej znanych architektów Barcelony – Lluisa Domènech i Montaner jest nieodłącznie związane z klimatem otoczenia. Znajdziesz tu więc czerwoną cegłę, niepowtarzalne motywy zarówno na i wewnątrz budynku i przywiązanie do detali. Taki łódzki szpital im. Korczaka, tylko bardziej pojechany.

 

 

Wejście jest relatywnie drogie biorąc pod uwagę fakt, że zwiedzasz sam budynek a tak naprawdę głównie jego zewnętrzną część (tylko jeden pawilon jest otwarty dla zwiedzających) dodatkowo cena nie obejmuje żadnego audio przewodnika. Normalny bilet kosztuje 14 EUR. Jeżeli masz poniżej 29 lat powiedz to przy kasie, a zapłacisz za bilet 10 EUR (dla dzieci i młodzieży poniżej 16 roku zycia wejście darmowe). UWAGA: jesli zdecydujesz się na kupno biletu, koniecznie zwiedzaj w słoneczny dzień, jeżeli będzie szaro szpital nie zrobi takiego wrażenia! W pierwszą niedzielę każdego miesiąca wejście do Szpitala jest DARMOWE.

 

Hospital de Sant Pau

Hospital de Sant Pau znajdziesz tutaj:

PRZEGLĄD RECENZJI
NASZA OCENA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
hospital-de-sant-paudla miłośników architektury, świetna lokalizacja, niestety cena nieco zawyżona

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię