ZAWSZE NA WAKACJACH

Kultura flamenco zrodziła się daleko na południe od Barcelony i związana jest ściśle z folklorem andaluzyjskich Romów. Obejmuje muzykę, śpiew, taniec oraz charakterystyczny strój i zachowanie. We flamenco gesty i ruchy ciała mają wyrażać pewne stany emocjonalne tancerza, ale również podkreślać znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy.

Flamenco City Hall Barcelona

FLAMENCO W BARCELONIE

Popularność flamenco zwiększyła się w latach 60. XX wieku i wyszła poza granice Andaluzji. Choć Katalończycy nie utożsamiają się z tym tradycyjnym tańcem to właśnie z Barcelony pochodziło kilku najsłynniejszych muzyków flamenco. Jedną z najciekawszych postaci była tancerka Carmen Amaya. Urodziła się w romskiej rodzinie w slumsach Somorrostro czyli na terenie dzisiejszej Barcelonety (znajduje się tu nawet jej pomnik). Stała się jedną z najsłynniejszych tancerek flamenco na świecie, jako pierwsza kobieta wprowadziła do swych występów męskie kroki i przyczyniła do popularyzacji tego tańca na świecie.

 

Nic dziwnego, że odwiedzając Barcelonę większość zwiedzających chce takie show zobaczyć  na własne oczy i przekonać się czy duch Carmen pozostał w dzisiejszych barcelońskich tablaos (termin tablao oznacza dosłownie deskę podłogową i symbolizuje specjalne miejsce do tańczenia flamenco).

GDZIE WYBRAĆ SIĘ NA POKAZ

W mieście jest sporo lokali oferujących takie pokazy i z pewnością wpisując w google ten wątek zaleje Was masa informacji. Istnieją specjalne ogromne sale gdzie odbywają się spektakle z poczęstunkiem jak również małe zamknięte imprezy w knajpkach. Ja natomiast chciałabym Wam polecić szczególne miejsce, które według mnie ma niesamowity unikalny klimat. Tuż przy Muzeum Pablo Picasso na gotyckiej dzielnicy Born znajduje się przepiękna zabytkowa kamienica z XIV wieku, odrestaurowana w 1698 roku w stylu barokowym. To właśnie tutaj w klimatycznym patio, odbywa się jedyne w swoim rodzaju show. 

Pokaz trwa godzinę. Zaczyna się o 19:30 lub 21:30. Koszt to 25EUR/os (w cenę wliczony jest drink).

Koniecznie zarezerwuj swój pokaz ONLINE z wyprzedzeniem, ponieważ miejsce jest dosyć małe a ilość miejsc ograniczona. Jeśli skorzystasz, daj oczywiście znać w komentarzu jak Ci się podobało.

KUP BILET ONLINE TUTAJ

 

PRZEGLĄD RECENZJI
OCENA OGÓLNA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
najlepszy-pokaz-flamenco-w-barcelonieNiesamowity i zmysłowy godzinny spektakl flamenco.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię