ZAWSZE NA WAKACJACH

Barcelońskie oceanarium to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Wynika to przede wszystkim z faktu, że to świetna atrakcja dla małych dzieciaków oraz tego, że jest pod dachem, a nie zawsze przecież w Barcelonie jest gorąco i słonecznie.

KILKA FAKTÓW O OCEANARIUM

  • Założone zostało w 1995 r. i chwali się kolekcją ponad 11 tys. morskich zwierząt.
  • Znajdziecie tu 14 zbiorników z fauną i florą śródziemnomorską.
  • Aby poznać lokalne morskie ciekawostki odtworzono również warunki panujące na katalońskim wybrzeżu Wysp Medes czy delty rzeki Ebro.
  • Jedną z ważniejszych atrakcji jest 80-metrowy tunel z ruchomą podłogą. Przejeżdżając nim zwiedzający mogą podziwiać pływające nad ich głowami rekiny, płaszczki oraz najróżniejsze gatunki ryb i roślin morskich. To wszystko w ogromnym zbiorniku wodnym mieszczącym prawie 4 miliony litrów wody! A to nie koniec. Jeśli masz uprawnienia nurka, możesz wykupić opcję nurkowania z rekinami.
  • Oceanarium składa się z trzech głównych części, z których każda podzielona jest na mniejsze. W zlokalizowanej na pierwszym piętrze Planeta Aqua znajduje się część edukacyjna. Mieści się tam również zbiornik z pingwinami oraz różne instalacje do zabawy dla najmłodszych.

VLOG

Jeżeli zastanawiasz się czy się tam wybrać to obejrzyj naszego vloga. Wybraliśmy się tam z kamerą żeby pokazać w dosłownie kilka minut co zobaczysz w ramach zwiedzania. Naszą opinię daliśmy na koniec filmu.

DOJAZD I CENY

Do barcelońskiego oceanarium najprościej dojechać żółtym metrem L4 na stację Barceloneta albo zielonym L3 na Drassanes ale właściwie można też, co polecamy, po prostu się do niego przespacerować plażą lub Starym Miastem.


Bilet wstępu kosztuje 21 EUR dla dorosłego, 16 EUR dla dzieci w wieku 5-10 i 8 EUR dla najmłodszych (3-4 lata). Kupisz je TUTAJ

WESPRZYJ TWÓRCÓW

Podoba Ci się to co robimy? Chętnie wracasz do naszych postów i sprawdzasz nowości. Teraz możesz nas dodatkowo wesprzeć wysyłając nam darowiznę. Będzie nam super miło i obiecujemy udostępniać jeszcze więcej barcelońskich ciekawostek. Gracias!

[wpedon id=6684]
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię