ZAWSZE NA WAKACJACH

W Hiszpanii 7. czerwca planowane jest zawieszenie stanu alarmowego. Ogłoszono również powrót turystyki od 1. lipca. Cała branża turystyczna czeka na konkrety i nowe zasady, a tymczasem zaczęły się pojawiać informacje o wznowieniu połączeń lotniczych.

BARCELONA I COSTA BRAVA

O swoim powrocie do Hiszpanii pisze np. Ryanair. Linie ogłosiły, że wracają z lotami do stolicy Katalonii od lipca. Zaznaczają, że nie wrócą do pełnej siatki połączeń, ale stopniowo i systematycznie w zależności od rozwoju sytuacji będą starali się odbudowywać swoje kursy.

PLANOWANE POŁĄCZENIA:

  • Kraków – Barcelona od 22. czerwca dwa razy w tygodniu (trzy razy w tygodniu od 3 sierpnia)
  • Warszawa Modlin – Barcelona od 23. czerwca dwa razy w tygodniu (trzy razy w tygodniu od 1 sierpnia)
  • Poznań – Girona od 5. lipca raz w tygodniu (dwa razy w tygodniu od 6. sierpnia)
  • Wrocław – Girona od 4. lipca raz w tygodniu

Tu możecie zobaczyć pozostałe loty linii Ryanair planowane na ten rok z PL – ROUTES ONLINE.

Wizzair wznowił już część swoich lotów, a na stronie można już teoretycznie rezerwować bilety do Barcelony od 7. czerwca. Oczywiście w zaistniałej sytuacji nie radzimy nikomu podejmować pochopnych decyzji. Jeśli kusi Cię podróż do Barcelony lub na wybrzeże warto zaczekać do 7. czerwca i sprawdzić jak będzie wyglądało wyjście ze stanu alarmowego. Druga sprawa to kwestia polska, nadal zamknięta jest również nasza granica. Podejrzewamy, że zmieni się to kiedy stopniowo zaczną sie otwierać pozostałe kraje w Europie.

Jeśli chodzi o hotele, część z nich planuje otwarcie w lipcu. Sektor turystyczny w Barcelonie zapowiedział powrót jeśli tylko utrzymają się sprzyjające warunki sanitarne czyli ilość zachorowań na Covid-19 nie będzie wzrastała i utrzyma się w obecnej tendencji spadkowej (664 nowe przypadki i 4 zmarłe osoby na dzień 30. maja w całym kraju).

Niestety część polskich biur podróży anulowała wyjazdy do Katalonii w tym roku. Może się więc okazać, że jedyną możliwością spędzenia wakacji w Barcelonie czy na Costa Brava będzie zorganizowanie go na własną rękę. Postaramy się w najbliższym czasie zrobić rozeznanie hotelowe i wrzucimy więcej informacji na temat powrotu turystyki i podróżowania po naszym kochanym mieście. Saludos.

 

Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię