ZAWSZE NA WAKACJACH

Wybierając się do Barcelony, dobrze zrobić sobie wstępny plan zwiedzania. Twój czas będzie na pewno dosyć ograniczony, a Barcelona to ogromne miasto i mogę dodać na naszym przykładzie, że po 2 latach mieszkania tutaj nadal nie udało nam się zobaczyć wszystkiego.

Często przypominam, że najlepiej zwiedzać Barcelonę pieszo lub na rowerze, jest jednak sporo miejsc w mieście wartych zobaczenia, które są mocno oddalone od centrum i ciężko byłoby Ci do nich dojechać rowerem. Wycieczka piesza z kolei zajmuje dużo czasu i wielu z Was po prostu byłoby go szkoda. W takim wypadku dobrym wyjściem jest komunikacja miejska.

Metro niestety nie wszędzie dojeżdża, zostają więc autobusy, których w Barcelonie kursuje aż 200. Z tej wielkiej sieci postanowiliśmy wybrać te kilka linii, które mogą się dla Ciebie okazać bardzo pomocne.

Dodam jeszcze, że nie chodzi nam o to żebyś całe miasto zobaczył/a przez szybę autobusu ale żeby oszczędzić te pół godziny tu czy tam i móc skupić się na tym co w mieście najlepsze.

Poniżej znajdziesz wszystkie wybrane przez nas trasy busów nałożone na siebie. Wybraliśmy je tak, aby każdy pokrywał inną część miasta lub zabrał Cię w konkretne daleko położone od centrum miejsce.

Opiszemy każdy z nich po kolei z zaznaczeniem, co możesz po drodze zobaczyć i gdzie może Cię dowieźć.

Autobus D20

Fioletowa trasa D20 kursuje z Passeig Maritim, czyli nadmorskiej ulicy ciągnącej się wzdłuż wybrzeża min. Barcelonety przez Plaça Espanya aż do Camp Nou.

Po drodze:

 1. Nadmorski pasaż przy samej plaży Barceloneta z restauracjami i klubami.
 2. Najlepsze knajpy z owocami morza, piękny port , hotel W i Torre Sant Sebastia z której kursuje kolejka na Montjuic.
 3. Pomnik Kolumba, port i początek deptaka Las Ramblas, w okolicy Pałac Güella.
 4. W tym miejscu na Poble Sec możesz przesiąść się na Funicular Montjuic, podziemną kolejkę na wzgórze. W okolicy jest również Carrer Blai znana z najlepszych tapas barów w okolicy.
 5. Placa Espanya, stara arena corridy przerobiona na galerię handlową na której znajduje się taras widokowy. W okolicy Fontanny Montjuic oraz Palau Nacional.
 6. Stadion Camp Nou.

Zobacz trasę autobusu D20

Autobus 24

Bus 24 to jedne z miejskich czerwonych autobusów który kursuje pomiędzy Plaça Catalunya, a północnym osiedlem Carmel. Najlepszy sposób żeby z centrum dostać się do Parku Guell lub punktu widokowego na bunkrach Carmel.

Po drodze:

 1. Placa Catalunya czyli ścisłe centrum miasta gdzie znajduje się jeden z głównych centralnych dworców. Placa Catalunya odgradza Stare Miasto od Eixample.
 2. Passeig de Gracia, 3 popularne secesyjne domy Casa Leó Morera, Casa Amatller i Casa Batlló.
 3. Casa Milà czyli słynna La Pedrera Gaudiego.
 4. Piękny hotel Casa Fuster oraz masa innych secesyjnych kamienic na jednej z ładniejszych ulic w mieście Gran de Gràcia.
 5. Casa Vicens – pierwszy projekt Gaudiego. Żeby go zobaczyć musisz wysiąść w okolicy przystanku Gran de Gracia/Placa Trilla i skręcić w Carrer de ler Carolines.
 6. Park Güell
 7. Przystanek Carmel/Carrer Muhlberg, i około 10 min w górę na punkt widokowy Turo de la Rovira.

Zobacz trasę autobusu 24

___________________

Poza tymi trasami warto zapamiętać jeszcze dwa busy.

22 z Plaça Catalunya zabierze Cię prawie na sam szczyt bunkrów. Trasa

150 z Plaça Espanya wjeżdza na szczyt wzgórza Montjuic pod sam Zamek. Trasa

Pamiętaj że trasa powrotna autobusów w Barcelonie zawsze różni się troszkę ze względu na ilość jednokierunkowych ulic w mieście.

Jeśli chodzi o bilety to funkcjonuje tutaj ten sam bilet co na metro i najlepiej jeździć sobie na karnecie T10, wtedy jedna podróż będzie Cię kosztowała niecałe euro. Więcej o biletach piszemy tutaj.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie innych tras napisz do nas lub daj znać w komentarzu, a wszystkie linie busów z opcją wyznaczania trasy znajdziesz na oficjalnej stronie TMB tutaj.

Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

6 KOMENTARZE

 1. Witam serdecznie.ile kosztuje t 10 ,a ile bilet jednorazowy w kiosku i u kierowcy,pozdrowionka.Super blog !

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię