Wybierając się do Barcelony, dobrze zrobić sobie wstępny plan zwiedzania. Twój czas będzie na pewno dosyć ograniczony, a Barcelona to ogromne miasto i mogę dodać na naszym przykładzie, że po 2 latach mieszkania tutaj nadal nie udało nam się zobaczyć wszystkiego.

Często przypominam, że najlepiej zwiedzać Barcelonę pieszo lub na rowerze, jest jednak sporo miejsc w mieście wartych zobaczenia, które są mocno oddalone od centrum i ciężko byłoby Ci do nich dojechać rowerem. Wycieczka piesza z kolei zajmuje dużo czasu i wielu z Was po prostu byłoby go szkoda. W takim wypadku dobrym wyjściem jest komunikacja miejska.

Metro niestety nie wszędzie dojeżdża, zostają więc autobusy, których w Barcelonie kursuje aż 200. Z tej wielkiej sieci postanowiliśmy wybrać te kilka linii, które mogą się dla Ciebie okazać bardzo pomocne.

Jest to świetna alternatywa dla drogich Bus Turístic, które za bardzo zawyżone ceny typu 30 EUR za dzień wożą dookoła miasta lekko przysypiających czasem turystów.

Dodam jeszcze, że nie chodzi nam o to żebyś całe miasto zobaczył/a przez szybę autobusu ale żeby oszczędzić te pół godziny tu czy tam i móc skupić się na tym co w mieście najlepsze.

Poniżej znajdziesz wszystkie wybrane przez nas trasy busów nałożone na siebie. Wybraliśmy je tak, aby każdy pokrywał inną część miasta lub zabrał Cię w konkretne daleko położone od centrum miejsce.

Opiszemy każdy z nich po kolei z zaznaczeniem, co możesz po drodze zobaczyć i gdzie może Cię dowieźć.

Autobus D20

Fioletowa trasa D20 kursuje z Passeig Maritim, czyli nadmorskiej ulicy ciągnącej się wzdłuż wybrzeża min. Barcelonety przez Plaça Espanya aż do Camp Nou.

Po drodze:

 1. Nadmorski pasaż przy samej plaży Barceloneta z restauracjami i klubami.
 2. Najlepsze knajpy z owocami morza, piękny port , hotel W i Torre Sant Sebastia z której kursuje kolejka na Montjuic.
 3. Pomnik Kolumba, port i początek deptaka Las Ramblas, w okolicy Pałac Güella.
 4. W tym miejscu na Poble Sec możesz przesiąść się na Funicular Montjuic, podziemną kolejkę na wzgórze. W okolicy jest również Carrer Blai znana z najlepszych tapas barów w okolicy.
 5. Placa Espanya, stara arena corridy przerobiona na galerię handlową na której znajduje się taras widokowy. W okolicy Fontanny Montjuic oraz Palau Nacional.
 6. Stadion Camp Nou.

Zobacz trasę autobusu D20

Autobus 24

Bus 24 to jedne z miejskich czerwonych autobusów który kursuje pomiędzy Plaça Catalunya, a północnym osiedlem Carmel. Najlepszy sposób żeby z centrum dostać się do Parku Guell lub punktu widokowego na bunkrach Carmel.

Po drodze:

 1. Placa Catalunya czyli ścisłe centrum miasta gdzie znajduje się jeden z głównych centralnych dworców. Placa Catalunya odgradza Stare Miasto od Eixample.
 2. Passeig de Gracia, 3 popularne secesyjne domy Casa Leó Morera, Casa Amatller i Casa Batlló.
 3. Casa Milà czyli słynna La Pedrera Gaudiego.
 4. Piękny hotel Casa Fuster oraz masa innych secesyjnych kamienic na jednej z ładniejszych ulic w mieście Gran de Gràcia.
 5. Casa Vicens – pierwszy projekt Gaudiego. Żeby go zobaczyć musisz wysiąść w okolicy przystanku Gran de Gracia/Placa Trilla i skręcić w Carrer de ler Carolines.
 6. Park Güell
 7. Przystanek Carmel/Carrer Muhlberg, i około 10 min w górę na punkt widokowy Turo de la Rovira.

Zobacz trasę autobusu 24

Autobus 92

Autobus 92 kursuje po wschodniej części miasta, dzielnicami, Poble Nou, Eixample, Carmel aż do Avingudy Tibidabo. Jest to świetna opcja żeby dostać się z okolic Sagrady i Hospital Sant Pau do Parku Guella, na bunkry Carmel i właśnie do kolejki na Tibidabo.

Po drodze.

 1. Port Olimpic, masa knajp i wypozyczalnie łódek skuterów oraz inne sporty wodne.
 2. Glories, Torre Agbar, targ Encants i Teatr Narodowy.
 3. Przystanek przy samym Hospital Sant Pau, który znajduje się około 15 min na wprost bazyliki Sagrada Familia idąc Avinguda Gaudi (to tutaj najlepiej wsiąść żeby ruszyć w stronę Parku Guella i bunkrów) na przystanku 2746 Sant Antoni Maria Claret /Dos de Maig.
 4. Park Güell
 5. Przystanek Carmel/Carrer Muhlberg, i około 10 min w górę na punkt widokowy Turo de la Rovira.
 6. Avinguda Tibidabo – stąd najprościej dojść do kolejki cały czas prosto w górę Avinguda Tibidabo.

Zobacz trasę autobusu 92.

___________________

Poza tymi trasami warto zapamiętać jeszcze dwa busy.

22 z Plaça Catalunya zabierze Cię prawie pod samą kolejkę na Tibidabo. Trasa

150 z Plaça Espanya wjeżdza na szczyt wzgórza Montjuic pod sam Zamek. Trasa

Pamiętaj że trasa powrotna autobusów w Barcelonie zawsze różni się troszkę ze względu na ilość jednokierunkowych ulic w mieście.

Jeśli chodzi o bilety to funkcjonuje tutaj ten sam bilet co na metro i najlepiej jeździć sobie na karnecie T10, wtedy jedna podróż będzie Cię kosztowała niecałe euro. Więcej o biletach piszemy tutaj.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie innych tras napisz do nas lub daj znać w komentarzu, a wszystkie linie busów z opcją wyznaczania trasy znajdziesz na oficjalnej stronie TMB tutaj.

6 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię