SANT POL DE MAR

Czyli perła barcelońskiego wybrzeża Maresme.

1
5414
ZAWSZE NA WAKACJACH

Na pięknym wybrzeżu Maresme, które znajduje się dokładnie pomiędzy Barceloną, a Costa Brava znajduje się jedna z naszych ulubionych miejscowości w okolicy. Miasteczko Sant Pol de Mar położone jest około 40 km od Barcelony na wzgórzu otaczającym kościół św. Pawła. Stary klasztor benedyktynów dał początek miasteczku, które dostało właśnie po nim swoją nazwę. Charakterystyczne białe rybackie domki położone na zboczach, łączą się z cudowną złotą plażą, na której znajdziesz masę restauracji i chiringuitos, czyli plażowych barów.

Restauracje i knajpy nadmorskie w Sant Pol de Mar nie należą do najtańszych ale jedzenie jest w nich smaczne, a widoki cudowne. W mieście bliżej dworca jest też kilka knajp z kanapkami czy frankfurtami na ciepło, które będą tańszą alternatywą dla restauracji. Można też zaopatrzyć się w lokalnych sklepikach w jakiś prowiant i ruszyć na plażę z wyposażeniem 😉 Pamiętaj jednak o sjeście i różnych godzinach otwarcia sklepów i barów.

Restauracja La Platjola

Sant Pol de Mar może się pochwalić jednymi z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych plaż na wybrzeżu, przy których na szczęście nie ma wielkich hoteli turystycznych. Ale nie łudźmy się, w sezonie potrafią się tu zrobić tłumy. Polecamy unikać mniejszych plaż w weekendy kiedy do turystów dołączają również lokalsi.

Plaża Roca Grossa

Plaża Sant Pol de Mar

Miasto bazuje raczej na wynajmie lokalnym. Można tu znaleźć fajne apartamenty i małe hotele i hosteliki jak np. Gran Sol Hotel. W okolicy jest też świetny kamping Roca Grossa, który swoją nazwę zapożyczył od znajdującej się zaraz obok wspaniałej plaży o tej samej nazwie.

widok z kempingu Roca Grossa

Mieszkając w okolicy polecamy wybrać się na pieszą wycieczkę na trasie:

Sant Pol de Mar -> Plaża Roca Grossa -> Wieże Torretes de Calella -> latarnia morska Far de Calella. Po drodze można podziwiać piękne widoki na całe wybrzeże. Poniżej znajdziesz nasz filmik z takiego spaceru 🙂

 

DOJAZD DO SANT POL DE MAR

Z lotniska El Prat do Sant Pol de Mar można dojechać pociągiem na dwie przesiadki. Najpierw do Barcelona Sants R2 z lotniska a następnie R1 w stronę Maçanet – Massanes. O podróży pociągiem na Costa Brava piszemy więcej TUTAJ.

Z lotniska w Gironie najlepszym rozwiązaniem jest również pociąg, najpierw musisz dostać się na dworzec taksówką lub busem a następnie złapać pociąg RG1 o którym piszemy wyżej.

Jeśli wybierasz się do Sant Pol de Mar lub w inny rejon Costa Brava i myślisz o jednodniowym zwiedzaniu Barcelony, napisz do nas na [email protected] lub sprawdź ofertę naszych wycieczek TUTAJ.

POLECANE

Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię