Skąd najlepiej widać panoramę Barcelony? Zazwyczaj poleca się Montjuïc, Tibidabo, czy park Güell ale naszym zdaniem dużo lepiej wybrać się na wzgórze Turó de la Rovira. Najlepiej wziąć żółte metro L4 do stacji Alfons X, a stamtąd przejść się niezbyt wymagającą drogą pod górę.

Turó de la Rovira

Spacer trwa około pół godziny a trasa jest łatwa, więc warto się trochę przemęczyć. Im wyżej będziesz, tym piękniejszy widok będzie ci towarzyszył. Na samym szczycie kiedyś znajdowały się działa przeciwlotniczne zamontowane na potrzeby wojny domowej, dzisiaj zostały tylko bunkry, przy których można urządzić super piknik z 360° widokiem na całe miasto! Wejście na wzgórze nic nie kosztuje i jest dostępne cały rok bez przerwy. Oczywiście żeby wykorzystać ten wypad do maksimum trzeba tam wejść w słoneczny dzień. Ale o to akurat w Barcelonie nie trudno!

W zależności od tego, z której części Barcelony jedziesz możesz też złapać autobus pod same bunkry, najwygodniej dojechać busem:

  • 24 z Plaça Catalunya do przystanku Carretera Carmel-Carrer de Mühlberg, który znajduje się pod samymi bunkrami.
  • 92 z okolic Barcelonety przez Sagrada Familia również do przystanku Carretera Carmel-Carrer de Mühlberg przy bunkrach.

TURO DE LA ROVIRA

08024 Barcelona

Wstęp całą dobę

Wstęp darmowy

8 KOMENTARZE

  1. Byłam z mężem na bunkrach z Waszego polecenia (w przewodnikach próżno szukać informacji o tym miejscu), w sumie zaszliśmy chyba wyżej niż bunkry, bo wspięliśmy się ścieżką na wzniesienie. Widoki cudowne! Gdyby nie ten blog, który był moim źródłem inspiracji i wiedzy do samodzielnego zwiedzania Barcelony – w życiu nie wiedziałabym o tym miejscu. Odnaleźliśmy też mural “The World Begins With Every Kiss” na Plaça d’Isidre Nonell – cudny, robi wrażenie. Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję 🙂

    • Dziękujemy Aniu również za Twój komentarz i bardzo nam miło jak ktoś takie rzeczy pisze bo robimy tego bloga dla Was przecież 🙂 Polecamy się na przyszłość!

    • Miłosz,

      niestety raczej będzie to ciężkie. To jest wzgórze pod które trzeba wejść, jest dużo schodów itp. Przykro mi 🙁

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię