ZAWSZE NA WAKACJACH

Gdybyśmy mieli wybrać jedno z najczęściej kierowanych do nas pytań to byłoby „Jaka będzie pogoda w miesiącu kiedy przyjadę do Barcelony?”. A ponieważ przyjeżdżacie do nas przez cały rok to przedstawiamy kolejny z naszych przewodników, tym razem zrobiliśmy przegląd średnich temperatur, opadów, temperatury wody i naszych osobistych odczuć. Oczywiście pogoda i klimat się zmienia no ale szczerze mówiąc przez ostatnie 2 lata nie widzieliśmy większych anomalii. 

ŚREDNIA TEMPERATURA

Najcieplej jest tu oczywiście latem w lipcu i sierpniu. Ale spokojnie, nie są to afrykańskie upały – temperatura rzadko przekracza 35 stopni. Niestety Barcelona to duże i zatłoczone miasto a zieleni nie ma tu aż tak dużo więc czasami ciężko wytrzymać.

 

ŚREDNIA TEMPERATURA WODY

Kiedyś kąpałem się w Bałtyku w 14 stopniach. Jeżeli też masz takie doświadczenia to hej, mam dobrą wiadomość – możesz tu pływać przez cały rok! 🙂 A mówiąc bardziej serio to do wody zaczynamy powoli wchodzić w okolicach maja, a i zdarzy się popływać też w listopadzie.

ŚREDNIE OPADY

Trochę narzekaliście w tym roku na to, że sporo padało, szczególnie w październiku. A więc jak widać jeżeli nie lubisz moknąć musisz odwiedzić nas w czerwcu 🙂 A jeżeli już się trafi brzydszy dzień to sprawdź nasze porady o Barcelonie w deszczu TUTAJ!

ŚREDNIA ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH

Dużo tu u nas w tym tygodniu chmur, a i dni krótsze więc widzę lekki spadek humoru i energii. Na szczęście już od stycznia sytuacja zacznie się szybko poprawiać. To jest to co najbardziej różni południe Europy od Polski – nawet jak jest chłodno to grzejące słońce sprawia, że jakoś bardziej się chce robić cokolwiek 🙂

TO KIEDY NAJLEPIEJ PRZYJECHAĆ DO BARCELONY?

Na to pytanie nie ma najlepszej odpowiedzi więc przyjedź po prostu kiedy masz ochotę 🙂 Każdy lubi co innego i także wśród naszych znajomych zdania są podzielone. Marta lubi najbardziej koniec lata/wrzesień kiedy upał już trochę odpuszcza, Alicja jesień, a ja lubię grudzień kiedy miasto jest prawie puste, a w powietrzu czuć Święta, no i czerwiec bo mam wtedy urodziny a pogoda jest już super.

A na koniec najważniejsze – przed przyjazdem sprawdź po prostu prognozę w internecie. Nie wszyscy o tym pamiętają.

Podsumowując – z perspektywy Polaka najważniejsze jest to, że kiedy by nie przyjechał będzie raczej tu cieplej i bardziej słonecznie niż w kraju. A Ty jaki termin wybierasz? Daj nam znać w komentarzu pod spodem!

Wszystkie wykresy brałem ze strony http://www.holiday-weather.com/barcelona/averages/

W Barcelonie mieszka od 2015 r. Barça bloger na 9CAMPNOU, przewodnik po mieście, stały bywalec Camp Nou i założyciel oficjalnego fan clubu FC Barcelony „Penya Blaugrana de Lodz”

8 KOMENTARZE

  1. Dziś wróciłam z Barcelony i na pewno jeszcze odwiedzę ją w grudniu. Zakochałam się w tym mieście po raz drugi. ?

    • W lutym jest święto św. Eulalii <3 warto sprawdzić czy akurat nie wypada w czasie jak będziesz, można wtedy zobaczyć masę lokalnych tradycyjnych eventów.

  2. My wybieramy sié w lutym i chyba wlasnie w Swieto Eulalii, wiec musze poszukac informacji na ten temat.
    A przy okazji, czy w lutym trzeba korzytac z ogrzewania w mieszkaniu. Widzialam fajny pokoje w hostelu, ale zaznaczono, ze nie ma tam ogrzewania.

    • to zależy czy budynek jest stary czy nowy ale raczej niestety trzeba bo robi się chłodno w mieszkaniach a ściany są cienkie

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię