ZAWSZE NA WAKACJACH

Święto San Juan, znane również jako Noc Świętojańska, jest jednym z najważniejszych i najbardziej radosnych wydarzeń w Katalonii. Obchodzone w nocy z 23 na 24 czerwca, symbolizuje letnie przesilenie oraz najkrótszą noc w roku.

Jest to jedno z najgłębiej zakorzenionych świąt w Katalonii. Rozpoczyna się uroczystym rozpaleniem Płomienia Canigó, który ma następnie rozpalić pozostałe ogniska na każdej ulicy, w każdej dzielnicy i na każdym placu. Wokół niego zbierają się lokalni mieszkańcy z rodzinami. To wielka rozrywka szczególnie dla strzelających petardami dzieciaków.

Nie brakuje muzyki, tańca na plaży, kąpieli w morzu czy kieliszka cavy i tradycyjnych potraw jak Coca de San Juan. Jest to popularne w Katalonii ciasto wypiekane ze skórkami wieprzowymi lub kandyzowanymi owocami.

W Barcelonie świętują praktycznie wszystkie dzielnice ale zdecydowanie najwięcej ludzi przyciągają te zlokalizowane w okolicy plaż: Barceloneta i Poble Nou.

Co? Gdzie? Jak?

Uroczyste rozpalenie płomienia Canigó w tym roku odbędzie się ponownie na Plaza de Sant Jaume na Starym Mieście. Zobaczyć będzie można m.in. paradę popularnych w Katalonii gigantów i wiele innych atrakcji.

Najpopularniejsze lokacje w centrum:

Gotico

18:00 ognisko na Plaza Sant Jaume

od 23:00 do 2:00 w nocy impreza z DJ-em (Rambla de Raval)

Barceloneta

21:00 ognisko na Plaça del Poeta Boscà.

22:00 Correfoc czyli bieg z ogniem na Plaça de la Barceloneta .

22:30 Muzyka na Plaça del Poeta Boscà.

Born

21:00 do 3:00 ognisko i występy muzyczne na Passeig de Lluís Companys.

 

Pozostałe dzielnice:

Spradź rozkład wydarzeń TUTAJ.

Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię