ZAWSZE NA WAKACJACH

Wiele osób pyta nas o dojazd z Girony do Barcelony lub na Costa Brava. Postanowiliśmy podsumować wszystkie opcje transportu z tego lotniska.

AUTOBUS

Shuttle bus Girona – Costa Brava jest skoordynowany z przylotami i odlotami. Jest kilka połączeń oferowanych przez międzymiastowe autobusy.

Lotnisko Girona – Barcelona

Busy kursują mniej więcej co 30 min. i są dostosowane do połączeń lotniczych. W Barcelonie zatrzymują się na dworcu północnym (Estació del Nord, w okolicy Arc de Triomph).
Czas podróży: 75 minut
Przystanek: Girona lotnisko – parking autobusów.
Przewoźnik: Barcelona Bus, Sagalés > Oficjalna strona

Cena: około 16 EUR w jedną stronę i 25 EUR w dwie strony

Rozkład sprawdź tutaj > Wybierz Barcelona Bus i linię 604

Girona Lotnisko – Girona Centrum

Busy są również skoordynowane z lotami i kursują z lotniska do dworca autobusowego w Gironie.
Przewoźnik: Sagalés, Barcelona Bus

– Bus 605  dociera do centrum Girony z lotniska. Czas podróży to około 20 min.

– Z Centrum Girony na lotnisko, bus L-28 i bus numer 607 startuje z dworca autobusowego w Gironie. Czas podróży koło 15 min.

Rozkład sprawdź tutaj > Wybierz Barcelona Bus i linię 605, 607 lub Sagales i bus  L-28

Cena: około 6 EUR

Lotnisko Girona – Costa Brava (południe)

Ta linia autobusowa łączy lotnisko z niektórymi lokalizacjami na Costa Brava jak: Tossa de Mar, Lloret de Mar i Blanes.
Przewoźnik: Sagalés Sarfa

Cena: około 10 EUR w jedną stronę i 16 EUR w dwie strony

Sprawdź rozkład (busy 601,605) tutaj.

POLSKI PRZEWÓZ OSÓB 

Polecamy polską firmę realizującą transport pod wskazany adres w Barcelonie oraz na całym wybrzeżu Katalonii. Kierowcy polskojęzyczni sprawnie i bezpiecznie dowiozą Cię do celu. Dysponują kilkoma przestronnymi busami, więc możesz skorzystać z ich usług również większą grupą. Transport realizowany po wcześniejszej rezerwacji TUTAJ.

Rekomendowana przez nas firma to sprawdzony przewoźnik o konkurencyjnych cenach pomiędzy środkami komunikacji miejskiej, a taxi. Kierowcy posiadają też wiedzę o Barcelonie i służą praktycznymi wskazówkami, aby pobyt był jeszcze bardziej udany 🙂

Transport realizowany jest bez względu na porę dnia czy nocy. Dużym plusem, tym bardziej dla osób podróżujących pierwszy raz do Barcelony jest kontakt z polskim kierowcą. Sami korzystaliśmy kilkukrotnie. Z czystym sumieniem polecamy!

POCIĄG GIRONA <-> BARCELONA

Kursują dwa typy pociągów z Girony do Barcelony. Pociągi Regionalne Rodalies (sprawdź rozkład i ceny) i szybkie pociągi Ave, które są sporo droższe od regionalnych ale jadą niecałą godzinę (rozkład i ceny). Aby dojechać na pociąg z lotniska najpierw należy się dostać na dworzec kolejowy w Gironie.

TAXI  

Możesz też po prostu złapać taksówkę prosto z lotniska. Jeśli żadne taksówki nie stoją na postoju możesz zamówić ją pod numerem  +34 872 975 000  

Koszt taxi (sedan) do centrum Girony to około €30-€35 w zależności od dnia tygodnia.
Do Barcelony €130-€140. Na Costa Brava około €50-€70.

Jeśli nadal masz jakieś pytania odnośnie opcji transportu z Girony pisz do nas lub zostaw komentarz pod spodem

6 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry.
  Lecę z żoną i 2 córkami do Girony. Lądowanie mamy o 23.40. Jaka jest możliwość o tak późnej porze skorzystać z transportu do Tossa de Mar

  • Krzysztof, my nie jesteśmy organizatorami transportu więc najlepiej pisać bezpośrednio do nich. Pozdrawiamy

 2. Witam.
  Ląduję na lotnisku w Barcelonie i muszę stamtąd dojechać do Campingu LAS DUNAS Costa Brava adres Carretera Sant Martí d’Empúries, s/n, 17470, Girona, Hiszpania. Jakim środkiem komunikacji dojechać najszybciej. Myślałam o pociągu ale nie wiem, gdzie się przesiąść. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

  • cześć, najlepiej będzie chyba napisać do nich bezpośrednio, na pewno mają to jakoś opisane na stronie internetowej albo mają jakąś mapkę 🙂

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię