Barcelona nie jest tanim miastem do zwiedzania, bilety do niektórych atrakcji kosztują nawet powyżej 20 EUR, niestety nie wszystkie są warte swoich cen, a wielu prywatnych właścicieli budynków wykorzystuje piękne fasady i zdobienia aby zedrzeć jak najwięcej kasy z nie do końca świadomych turystów. Poniżej znajdziesz listę 5 najlepszych według nas atrakcji z tych droższych w mieście.

1SAGRADA FAMILIA

Sagrada Familia Top 5 z najdroższych atrakcji Barcelony
Sagrada Familia fot. Marta

Bazylika Sagrada Familia to symbol Barcelony. Budują ją od ponad stu lat i mają skończyć za dziewięć. Dojdzie kilka wież i cała budowla będzie wyróżniać się jeszcze bardziej na tle panoramy miasta. Sagrada jest największym i najbardziej znanym dziełem Gaudiego, który odcisnął na Barcelonie swoje piętno bardziej niż jakikolwiek inny architekt na jakimkolwiek innym tak dużym mieście. Zdecydowanie jest to pozycja nie do pominięcia na liście zabytków w Barcelonie. Ceny biletów zaczynają się od 20 EUR. Więcej info poniżej.

KUP BILET ONLINE

2CAMP NOU

Camp Nou
widok z sektora LATERAL fot. Adrian

Nie trzeba interesować się piłką nożną żeby wiedzieć, czym dla Katalończyków jest FC Barcelona. Camp Nou to największy stadion piłkarski w Europie, a klubowe muzeum staje się celem pielgrzymek kibiców z całego świata. Prawdziwy fan dobrego futbolu powinien zacząć zwiedzanie Barcelony właśnie tutaj. Koszt normalnego biletu do Muzeum Camp Nou to 28EUR. Będąc w środku nie daj się namówić na żadne fotki bo są one dodatkowo płatne. Więcej info o opcji zwiedzania stadionu oraz wejściach na mecze znajdziesz >TUTAJ.

KUP BILET ONLINE

3CASA MILÁ

Dom całkowicie pozbawiony kątów prostych i ścian nośnych, budowa która praktycznie doprowadziła właściciela do bankructwa i skończyła się ogromnym sporem. Dach tej kamienicy to istny park rozrywki z tunelami i przejściami, do tego oferuje piękne widoki na miasto. To tylko kilka ciekawostek o Casa Milà czyli kamienicy projektu Gaudiego nazwanego przez lokalnych ’Kamieniołomem’  Ten kontrowersyjny budynek warto zwiedzić również w środku, więcej info o historii powstania i jak zorganizować zwiedzanie przeczytacie o TUTAJ

KUP BILET ONLINE

4PALAU DE LA MUSICA CATALANA

Palau de la Musica Catalana Top 5 z najdroższch atrakcji Barcelony
Palau de la Musica Catalana fot. Marta

Wybudowany jako siedziba chóru Pałac stał się jednym z piękniejszych dzieł znanego katalońskiego architekta czasów modernisme – Lluísa Domènecha i Montanera. Jeśli wydaje Ci się, że zewnętrzna dekoracja budynku jest niesamowita to poczekaj, aż zobaczysz salę koncertową –  jest to największe osiągnięcie architektoniczne Domènecha i Montanera. Pałac można także zwiedzić z przewodnikiem (wycieczki odbywają się mniej więcej co godzinę, a koszt to około 18 EUR za osobę) lub wybrać się na jeden z koncertów, których odbywa się tam około 300 w sezonie i nieraz kosztują nawet mniej niż zwiedzanie! Więcej info na oficjalnej stronie Palau >TUTAJ. 

KUP BILET ONLINE

5KOLEJKA AERI DEL PORT

Kolejka Aeri del Port
Aeri del Port fot. Marta

Aeri del Port to można już powiedzieć zabytkowa kolejka. Otwarta została w 1929 zbiegając się w czasie z Wystawą Światową, która właśnie odbywała się w Barcelonie. Kolejka ma swój punkt początkowy na wieży 'Torre Sant Sebastià’, która znajduje się przy starym porcie niedaleko Hotelu W. Z 78-metrowej wieży czerwone oldskulowe wagoniki zabiorą Cię aż do punktu widokowego przy Hotelu Miramar na wzgórzu Montjuïc. Stamtąd pozostaje około 15-minutowy spacer śliczną trasą przez ogrody Montjuïc, aż do znajdującego się na szczycie zamku. Trasa kolejki biegnie nad portem, zapewniając niesamowite widoki na całe miasto. Aeri del Port kursuje co około 20 minut, ponieważ na każdą trasę w jedną stronę wpuszczany jest tylko jeden wagonik warto więc ustawić się dosyć wcześnie w kolejce. Koszt przejazdu to 11 EUR w jedną i 16 w dwie strony. Bilet do kupienia na miejscu.

PRZEGLĄD RECENZJI
OCENA OGÓLNA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
top-5-z-najdrozszych-atrakcji-barcelony Barcelona nie jest tanim miastem do zwiedzania, bilety do niektórych atrakcji kosztują nawet powyżej 20 EUR, niestety nie wszystkie są warte swoich cen, a wielu prywatnych właścicieli budynków wykorzystuje piękne fasady i zdobienia aby zedrzeć jak najwięcej kasy z nie do końca świadomych turystów....

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię