Pierwszy wpis z tej serii dotyczący darmowych atrakcji Barcelony znajdziesz >TUTAJ. Jako kontynuację naszej serii, opiszemy tym razem pięć najciekawszych 'budżetowych’ atrakcji w Barcelonie na które wydasz mniej niż 15 EUR 😉

1HOSPITAL DE SANT PAU

Hospital de Sant Pau
Hospital de Sant Pau fot. Marta

Jest takie miejsce w Barcelonie, które choć mniej popularne, zrobiło na nas spore wrażenie. To miejsce to Hospital de Sant Pau, czyli szpital św. Pawła. Ulokowane w modernistycznej dzielnicy Eixample, dzieło jednego z najbardziej znanych architektów Barcelony – Lluisa Domènecha i Montanera. Inspirowany gotykiem, niesamowicie ozdobiony posągami, ceramiką i mozaikami szpital, najlepiej zwiedzać w ładną pogodę kiedy słońce mieni się w kolorowych witrażach okiennych. Tutaj kupisz bilety  przez internet bez konieczności stania w kolejkach.

KUP BILET ONLINE

Więcej o Szpitalu piszemy >TUTAJ.

2ZAMEK MONTJUÏC

Wzgórze Montjuïc
Zamek Montjuïc fot. Marta

Jest to fortyfikacja rozbudowana w XVII wieku, ale jego historia sięga o wiele dalej bo aż do wieku X. Mieści się 173 m n.p.m. na szczycie wzgórza Montjuïc i można z niego podziwiać 360º widoki na Barcelonę. Zamek do 1960 r. służył  jako więzienie wojskowe, po czym został oddany miastu jako baza wojskowa. Trzy lata później Franco otworzył w nim muzeum broni. W 2007 r. zamek przeszedł na własność Rady Miasta Barcelona i do dzisiaj mieści się w nim muzeum. Ten zabytek naprawdę warto zobaczyć, jego ogrom robi spore wrażenie. Cena biletu do muzeum zamku to 6 euro za bilet normalny i  3 za bilet ulgowy. Bilety do kupienia na miejscu.

Na szczyt wzgórza polecamy wjechać kolejką linową Teleferic de Montjuic, poniżej link do biletów:

KUP BILET ONLINE[/button]

3PARK GÜELL

Park Güell

Około sto lat temu barceloński przemysłowiec Eusebi Güell miał wizję zbudowania wyjątkowego osiedla mieszkalnego na wzór angielskich miast-ogrodów. Wybrał do tego przedsięwzięcia wzgórze Carmel z którego rozciągają się piękne widoki na całe miasto. O stworzenie tego wyjątkowego miejsca poprosił swojego dobrego przyjaciela Antoniego Gaudiego. Pomimo ogromnej pracy jaką Gaudi włożył w zaprojektowanie całego otoczenia, projekt osiedla mieszkalnego niestety nie przyciągnął chętnych. Całe miejsce zostało w późniejszych latach wykupione przez miasto i przekształcone w ogród miejski, który znamy do dzisiaj jako Park Güell. Wejście na teren Parku jest darmowe, jeśli jednak chcemy zobaczyć to, co stworzył Gaudi jak salę kolumnową, taras z mozaikową ławeczką, fontanny i zdobienia musimy wykupić bilet na Zonę Monumental. Warto kupić bilet online na konkretną godzinę, żeby uniknąć czasem nawet i dwóch godzin czekania na wejście.

KUP BILET ONLINE

Więcej o Parku piszemy >TUTAJ.

4PALAU GÜELL

Każdy, kto przyjeżdża do Barcelony ma na swojej liście przynajmniej jeden ze słynnych domów zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego. Każdy ma swoje typy, naszym ulubieńcem jest Palau Güell. Jest to jeden z niewielu projektów Gaudiego, który jest we władaniu miasta a nie prywatnych właścicieli. Może dzięki temu cena za bilet nie jest aż tak zawyżona. Był to jeden z pierwszych projektów Gaudiego. Stworzył go na prośbę swojego dobrego przyjaciela i patrona Eusebiego Güella. Jeśli będziesz w Barnie w pierwszą niedzielę miesiąca to możesz spróbować wejść za darmo z okazji Dnia Otwartego, nastaw się jednak na spore kolejki w ten dzień.

KUP BILET ONLINE

Więcej info o Pałacu znajdziesz >TUTAJ

5WIEŻA TORRE BELLESGUARD

Torre Bellesguard
Torre Bellesguard

Bardzo symboliczny budynek zbudowany przez Gaudiego na prośbę znajomych, rodziny Figueres. Zależało im aby odzyskać historyczną wartość tego miejsca. Inspiracją Gaudiego był średniowieczny zamek, który stał w tym samym miejscu za czasów ostatniego króla Korony Aragonii, hrabiego Barcelony Marcina I Ludzkiego. Wieża znajduje się na osiedlu Sarria nieco dalej od turystycznego zgiełku i jest na pewno dużo ciekawszym zabytkiem pod względem historycznym niż  Casa Batllo czy Casa Mila. Bilety najlepiej kupić przez internet aby uniknąć stania w kolejkach.> MAPKA

KUP BILET ONLINE
PRZEGLĄD RECENZJI
OCENA OGÓLNA
Miłośniczka Barcelony i Morza Śródziemnego. Szalona przewodniczka wycieczek oraz niespełniona dizajnerka. W mieście Gaudiego od 2015, psia mama ;D.
top-5-budzetowych-atrakcji-barcelonyPierwszy wpis z tej serii dotyczący darmowych atrakcji Barcelony znajdziesz >TUTAJ. Jako kontynuację naszej serii, opiszemy tym razem pięć najciekawszych 'budżetowych' atrakcji w Barcelonie na które wydasz mniej niż 15 EUR ;) HOSPITAL DE SANT PAU Jest takie miejsce w Barcelonie, które choć mniej popularne, zrobiło na nas...

ZOSTAW KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię